За словами Ольга Максимович, провівши дослідження у сфері туристичної індустрії, під час якого було охоплено 14 районів, 6 міст обласного підпорядкування, 35 локальних координаторів та 109 готелів, музеїв, садиб експерти встановили, що найбільша кількість туристів в області, а це понад 80 відсотків, – це жителі України.
Їдуть відпочивати на Прикарпаття в основному одесити, львів’яни, кияни, дніпровці. Найбільше їх влітку, дещо менше – взимку. 64 відсотки від загальної кількості туристів приїжджають в область повторно. В основному, мандрівники подорожують парами – 55 відсотків. Переважна більшість гостей області – це наймані працівники. Середня тривалість їх перебування складає 3-4 дні. Середньодобові витрати – 1260 гривень.
Також соціологи дослідили, що серед туристів, які відвідують область, 54,5 відсотки жінок і 45,5 чоловіків. Приїжджають вони на авто (36,6 %) та потягах (30,7%).
Туристи зізнаються, що у прийнятті рішення відвідати Івано-Франківщину неабияке значення мають соцмережі (51,8 %).
Понад 83 відсотки туристів знаються на культурно-мистецьких заходах, які проводяться в області.
Незадоволені мандрівники дорожньою інфраструктурою, територіальною доступністю, інформаційним забезпеченням, завищеними цінами та культурою обслуговування.
За словами Марії Савки, головне завдання влади – забезпечити соціально-економічний розвиток регіону.
«На сьогодні у багатьох сферах економіки наша область займає лідируючі позиції. Зокрема, за рівнем прозорості ведення бізнесу Івано-Франківщина посіла друге місце у рейтингу серед інших областей, активно розвивається промисловість, інформаційні технології, сільське господарство, – підкреслила посадовець. – Поряд з цим, значних успіхів вдалося досягти і у розвитку туризму, результатом чого є понад два мільйони туристів, які відвідали Прикарпаття минулого року».
Як зазначила Марія Савка, Івано-Франківщина – це край туристично-рекреаційних можливостей, тому ми повинні розвивати цю галузь, досліджувати перспективи її розвитку, можливості збільшення кількості мандрівників.