Попри дозвіл міськвиконкому не дотримуватися карантину “вихідного дня”, більшість приватних підприємців Івано-Франківська все ж не відкрили свої заклади або працювали на самовиніс, пише Суспільне Карпати.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків пояснив його так:
“Вважаю сьогодні, що такі документи повинні ухвалюватися зважено. Мова про постанову Кабінету Міністрів. Також нагадаю, наша позивна заява міста Івано-Франківськ є на розгляді Київського окружного суду, де ми оскаржуємо саме цю постанову і ряд пунктів, які, на нашу думку, є неконституційними”.
Представник мережі закладів харчування Дмитро Федорик розповідає, що в суботу зранку підприємці та працівники не знали, як правильно вчинити. Уряд заборонив працювати, а місцева влада – дозволила. Проте, чоловік, як і більшість підприємців, вирішив працювати на самовиніс.
“Зробили карантин, в нас “вилітають” продукти, псуються. Є пропозиція принести в понеділок під МВС всі продукти, нехай їдять те, що вони зробили. Варіантів немає. Просто псується все. Зараз заклади закриті, ніхто не працює, працівники без зарплати, продукти псуються. Податки завтра ніхто нам не компенсує взагалі. Комуналку – ніхто, оренду – ніхто. Як далі працювати? Ми не знаємо”, – каже Дмитро Федорик.
Власник магазину техніки Макар Медвідь розповідає, що його магазин працює в обмеженому режимі: діють лише онлайн-замовлення, доставка і частково ремонт.
Він вважає:
“Потрібно вжити якихось заходів, але частково, з урахуванням того, щоб повністю не закривати. Хоча б давати можливість доставки. Доставка їжі, наприклад, – це зручно. А якщо хтось продає килими, то йому вже складно”.
Франківка Вікторія Назарук не підтримує рішення Кабміну про карантин “вихідного дня”, бо людям потрібно навчитися жити в умовах пандемії.
Жінка каже: “Всі люди і так без роботи, без грошей. Все одно всі ходять стометрівкою, гуляють. Яка різниця, чи вони будуть сидіти в закладі, чи гуляти на стометрівці і сидіти на лавці?”.
Сергій Рудцький приїхав з Тернополя в Івано-Франківськ у справах. Він не вірить в ефективність дводенного карантину:
“Для того, щоб стало менше хворих, потрібно ставити локдаун повністю на 20 днів, на 30. Але так само треба думати про економіку нашу, яка не витримає цього. Тому такий карантин не знаю, чи буде доцільним, але чи він буде недоцільним, теж не можу сказати”.
Водночас, правоохоронці стежать за дотриманням карантинних обмежень впродовж вихідних, не зважаючи на рішення виконкому.
Заступник начальника ГУНП в області Остап Білейчук розказує:
“Дані заходи передбачають повністю закриття всіх ресторанів, барів, магазинів, крім магазинів, які торгують продуктами харчування, засобами гігієни, АЗС та іншим, що передбачено цією постановою. Крім цього, нами буде додатково організовано рейдові групи, які будуть постійно контролювати”.
Мінімальний штраф за порушення карантину “вихідного дня” складає 17 тисяч гривень.