Поради щодо покращення сприйняття інформації та пам'яті
Диван на коліщатках в темній вітальні

Поради щодо покращення сприйняття інформації та пам’яті

Автор: Світлана Якимчук
21/11/2022 12:39
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов

Мозок – це, мабуть, найзагадковіша частина людського тіла. Здавалося б, що тут складного? Нейрони передають інформацію про подразниках і дозволяють швидко отримувати та обробляти отриману інформацію. Сучасні вчені знають практично все про нейронні зв’язки, про їх сигнали різним відділам мозку і про особливості їх реакції. Але це просто фізіологічні особливості цього життєвоважливого органу. 

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Завжди залишаються питання про те, як мозку вдається запам’ятати неймовірний потік інформації, який надходить до нього щодня. Адже він пам’ятає кожну гру в житті (дитячу чи дорослу, наприклад, казино Ельслот) дотик, жест та найменший відтінок смаку, які йому вдається відчути протягом усього життя. Ці знання – це своєрідний багаж, який людина носить із собою все життя, і який суттєво впливає на її характер, емоції та смаки.

Головні поради для покращення пам’яті

Наш мозок щодня засвоює величезну кількість інформації. Щоб він зберігав свою пластичність до глибокої старості, важливо регулярно давати йому складні завдання. Для цього підійде будь-яка розумова чи фізична активність, за винятком лише нудних, рутинних завдань. Інакше у зрілому віці пам’ять почне потроху підводити і разом із спогадами поступово зникатиме й індивідуальність, властива кожній людині.

Лікар-невролог Сергієнко Марія Євгенівна дає такі поради щодо покращення пам’яті:

  1. Запам’ятати важливі речі слід свідомо. Тому для покращення сприйняття потрібно обов’язково промовляти інформацію. Наприклад, “цю людину звуть Ігор Петрович” або “забрати костюм потрібно в середу”.
  2. Повторення та асоціації – головні секрети мнемоніки. Тому, щоб запам’ятати складну назву, потрібно кілька разів її проговорити. І чим більше повторень, тим більше утворюється нейронних зв’язків. Також можна знайти й асоціації, із якими його можна пов’язати.
  3. Мотивація. Щира зацікавленість у результаті – це двигун прогресу. Тому потрібно пам’ятати про користь отриманої інформації.
  4. Запам’ятовування номерів телефонів. Чим більше номерів у пам’яті, тим інтенсивніше працює мозок.
  5. Вивчення іноземних мов.
  6. Побудова логічних ланцюжків. Для запам’ятовування чогось складного потрібно поступово провести паралель до чогось простішого. Це нагадує майстерно зроблений клубок, який для отримання важливої інформації досить просто розмотати.
  7. Заучування віршів.
  8. Гра в «кубики». Для цього потрібно викинути кілька гральних кубиків, запам’ятати результат (не більше 10 секунд), закрити їх чистим аркушем паперу і спробувати згадати комбінацію, яку ви бачили.
  9. Відпочинок. Мозку також потрібне розвантаження, тому важливо робити перерви у складних заняттях і дати йому відпочити та розслабитися.
  10. Іспити. Час від часу перевіряйте, наскільки добре ви запам’ятали отриману раніше інформацію. Наприклад, розкажіть вірш чи наберіть номер телефону близької людини без підказок.

Мозок – це пластичний орган, тому для нормального розвитку йому потрібні тренування. Тому швидкість сприйняття інформації та пам’ять багато в чому залежить від кількості навантажень, які він отримує.