Івано-Франківський міський суд виніс вирок щодо чиновника Івано-Франківської ОДА, який намагався винести бюлетень під час голосування на президентських виборах 2019 року.
Обвинувачений працює головним спеціалістом у Департаменті будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації.
21 квітня 2019 року чоловік, діючи умисно, з метою викрадення виборчого бюлетеня, керуючись особистими мотивами, не пройшов до кабіни для таємного голосування та, тримаючи в руках свій паспорт громадянина України і виборчий бюлетень, в порушення ч. 7 ст. 76 Закону України «Про вибори Президента України», не опустив його до виборчої скриньки, а залишив приміщення виборчої дільниці разом із викраденим виборчим бюлетенем та мав реальну можливість розпорядитися ним на власний розсуд.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений вину у пред`явленому обвинуваченні не визнав. Пояснив суду, що він отримав виборчий бюлетень, розписався за нього. Пішов в кабіну для голосування, вийшов з неї, минув урну, де кидають бюлетені та направився в коридор до інформації про кандидатів. В цей час виборчий бюлетень був у внутрішній кишені його куртки. Йому робили зауваження, просили повернутися назад, однак він відповідав, що йому треба обдумати своє рішення. Він вважає, що мав право бути на дільниці необмежену кількість часу до завершення голосування. З приміщення виборчої дільниці не виходив. Чому свідки стверджують, що його зупинили на вулиці пояснити не може, неприязних стосунків з свідками не має, взагалі не знає цих людей. Стверджує, що мав бажання проголосувати, але йому перешкодили члени виборчої дільниці та працівники поліції. Просить винести виправдувальний вирок.
Свідок пояснив, що 21.04.2019 року його було запрошено в якості понятого під час складання протоколу огляду місця події. Знає, що обвинувачений забрав бюлетень для голосування, заховав його в кишеню та вперто відмовлявся його повертати. Тривалий час обвинуваченого просили повернути бюлетень, на що він не реагував, тоді було викликано слідчо-оперативну групу. До цього обвинуваченого він не бачив, не знайомий з ним. Нічим не може пояснити таку поведінку обвинуваченого. Жодного примусу, погроз до обвинуваченого не застосовувалося, навпаки, його всі просили повернути бюлетень.
Інші свідки також підтвердили факт затримання чоловіка на вулиці та неодноразові умовляння повернути бюлетень, на які обвинучений відповів відмовою.
У судовому засіданні переглянули відеозапис того, що відбувалося на дільниці. Працівники поліції запитали обвинуваченого: чи забирав він виборчий бюлетень, на що він відповів, що бюлетень зараз у нього. Він дістає лівою рукою з правої внутрішньої кишені бюлетень для голосування, показує його працівникам поліції, після чого кладе назад до кишені та зазначає, що бюлетень він взяв, бо він потрібний йому з певних причин. На пропозицію добровільно видати бюлетень обвинувачений відповів, що не видасть, оскільки бюлетень є його.
Суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.158-1 ч.1 КК України та призначив покарання у виді штрафу в розмірі 150 (ста п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 2 550 (дві тисячі п`ятсот п`ятдесят) гривень.