До Івано-Франківська завітав з робочим візитом Президент комітету ПАРЄ з питань міграції та біженців, народний депутат Олексій Гончаренко.
Про юридичну допомогу у всеукраїнській мережі “Гончаренко центр” та невідповідностях у мобілізіційному законі розповів посадовець інформаційному ресурсу Правді.іф
Таких центрів по всій Україні налічується 34. Діють через війну, на жаль, не всі. Два центри на Донеччині та Херсонщині – знищені, ще декілька через підвищену небезпеку для населення призупинили свою діяльність. Один з найкращих – у Івано-Франківську.
Створені для підтримки високого освітньо-культурного рівня українців
У мультифункціональних “Гончаренко центрах” діти та дорослі можуть пройти курси базової англійської мови з “нуля” чи підвищити свій рівень знань (також є німецька, французька, польська), навчитись фінансовій та цифровій грамотності, пройти курси правил дорожнього руху, курси української мови для ВПО, різні майстер-класи тощо.
На базі “Гончаренко центру” у Кривому Розі діє команда, котра надає всебічну юридичну підтримку. Ця гаряча лінія працює для військовослужбовців, їх родин, ВПО.
“До нас звертаються тисячі людей. У Кривому Розі працює потужна юридична команда. Більша частина запитів – від військовослужбовців, які потребують юридичного роз’яснення у питаннях мобілізації, відпусток чи відстрочок згідно зі своєю життєвою ситуацією”, – ділиться Гончаренко.
За словами нардепа, для соціальної справедливості він провів ряд законопроектів у Верховній Раді, в яких йдеться про відпустки для військовослужбовців, право на звільнення багатодітних батьків, інвалідів, близьких родичів загиблих захисників, зниклих безвісти.
Закон про мобілізацію, що в ньому потребує корекції
Щодо Закону про мобілізацію варто зазначити, що він потребує, стверджує посадовець, доопрацювань і корекції. А основним недоліком називає його прийняття без встановлення термінів служби мобілізованих громадян.
“Сьогодні є величезна проблема, що наш уряд своєю постановою №560 штучно обмежив права людей на відстрочку. Таких моментів у законі дуже багато”, – додає нардеп
Серед недопрацювань Олексій Гончаренко виокремлює кілька основних:
- Коли йдеться про утримання трьох і більше дітей. Стосується, в основному, розлучених сімейних пар, де батько виплачує аліменти на дітей, чи утримує усиновлених дітей дружини.
- Намагаються мобілізувати чоловіків до 25 років зі статусом обмежено придатний в той час, коли здорових чоловіків такого віку не призивають на військову службу.
- Також у цьому законі прибрали “неповнорідних членів родини”. Це вважається недоцільним у тій ситуації, коли діти від різних біологічних батьків. І у випадку загибелі одного сина, іншого мобілізувати не повинні.