-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Правила компостування опалого листя: що потрібно знати і як зробити?

-Реклама-spot_img
spot_img

Компостування – природнє розкладання органічних відходів (опале листя, залишки їжі, трава тощо) під дією мікроорганізмів, який перетворює їх на цінне органічне добриво – компост.

Для компостування можна використовувати різні ємності: компостери, бочки, ями. Головне, щоб вони були достатньо великими для доступу повітря до органічних відходів. Для збору можна замовити потужний садовий пилосос, зручний у використанні.

Чому потрібно компостування опалого листя?

Важливість компостування для садівників:

- РЕКЛАМА-
  • натуральне добриво. Це концентроване джерело поживних речовин для рослин. Він покращує структуру ґрунту, робить більш пухким та водопроникним, що сприяє кращому росту рослин;
  • економія коштів. Виготовлення компосту дозволяє відмовитися від покупки дорогих мінеральних добрив;
  • захист довкілля. Компостування зменшує кількість органічних відходів, що відправляються на звалища, і сприяє збереженню природних ресурсів;
  • рослини, вирощені на компості, як правило, більш здорові та стійкі до хвороб й шкідників.

Переваги компостування для екології:

  • зменшення викидів парникових газів. На звалищах органічні відходи розкладаються без доступу повітря, виділяючи метан. Компостування ж перетворює органіку в вуглекислий газ, який хоч і є парниковим газом, але виділяється в менших кількостях і є природною частиною вуглецевого циклу;
  • збереження ґрунтів. Компост покращує структуру ґрунту, зменшує ерозію та сприяє утриманню вологи, що особливо важливо в умовах зміни клімату;
  • збереження біорізноманіття. Компост – живе середовище, в якому мешкають мільярди мікроорганізмів, які відіграють важливу роль у кругообігу речовин у природі.

Для догляду за травою за посиланням https://www.stihl.ua/uk/c/roboty-kosarky-imow-98119 можна придбати зручний робот-газонокосарку.

Основи приготування компосту

Вибір правильного місця для компостування є одним з ключових факторів успіху. Ось кілька рекомендацій – треба тінь або півтінь (пряме сонячне проміння може призвести до швидкого висихання), дренаж для уникнення застою води, доступність для легкого перемішування та додавання матеріалу, відстань від житлових будівель, щоб не було неприємних запахів.

Перед тим, як додавати опале листя до компостної купи, його варто підготувати. Подрібнене швидше розкладається (можна використовувати садовий шредер або просто подрібнити граблями).

Для прискорення процесу рекомендується змішувати його з іншими органічними матеріалами: скошена трава, кухонні відходи (без м’яса та кісток), папір, картон. Листя має бути злегка вологим. 

Як правильно компостувати опале листя?

Для ефективного компостування важливо правильно формувати компостну купу. Оптимальним вважається чергування шарів “зелених” та “коричневих” матеріалів.

“Зелені” – вологі, багаті на азот матеріали: скошена трава, кухонні відходи, кавова гуща, чайні пакетики. “Коричневі” – сухі, багаті на вуглець матеріали: опале листя, подрібнена гілля, папір, картон.

Компостна купа повинна бути вологою, але не мокрою. Слід регулярно поливати її, особливо в суху погоду. Для забезпечення доступу кисню до мікроорганізмів регулярно перемішують компостну купу вилами або спеціальним компостером.

Час для повного розкладання органічних матеріалів та отримання готового компосту, залежить від сукупності факторів: температури повітря, вологості, складу компостної купи та виду мікроорганізмів. В середньому, процес займає від 6 до 12 місяців. Ознаки готовності компосту – темна, однорідна маса, землистий запах. відсутність великих шматків неперегнилих матеріалів.

Компостування – чудовий спосіб перетворити органічні відходи на цінне добриво для саду. Завдяки компосту покращується структура ґрунту, збільшується його родючість та зменшується кількість органічних відходів на звалищі.

Реклама

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні