Диван на коліщатках в темній вітальні

Представників прикарпатських ОТГ навчають розробляти та впроваджувати сталий енергетичний розвиток у громадах

Автор: Орися Корчун
06/07/2018 22:25
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття спільно з фахівцями ІФНТУНГ та за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» розпочала серію навчань для працівників прикарпатських ОТГ з питань енергозбереження. Тренінг проводять для працівників Печеніжинської ОТГ.
news-image
Як відзначив глава правління агенції, очільник Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак, відкриваючи семінар, енергетичний менеджмент нині є вкрай важливим напрямом для територіальних громад. «Здійснюючи ефективне управління у цій галузі, можна здійснювати планування заходів, а також реалізовувати нові енергозберігаючі проекти», — підкреслив Ігор Довірак.
Водночас, виконавчий директор агенції Максим Чопей наголосив, що підвищення енергоефективності можна досягнути, насамперед, за рахунок якісних організаційних змін у системі управління ОТГ. При цьому експерт пояснює, що, запровадивши ефективну систему енергоменеджменту, у громад з’явиться можливість досягнути значної економії енергії. «Енергозбереження дає можливість заощаджувати значні кошти. Це у майбутньому може дати високий економічний ефект», — переконаний він.
Говорячи про організацію та впровадження системи сучасного енергоменджменту в комунальних та бюджетних закладах ОТГ, фахівці ІФНТУНГ наголошували на важливості впровадження системи збору даних, а також проведення інвентаризації будівель в територіальних громадах. У рамках цього питання йшлось про моніторинг споживання енергоносіїв. Доцент кафедри технічної діагностики та моніторингу ІФНТУНГ Ігор Рибніцький розповів слухачам про енергоефективну термомодернізацію громадських будівель, а молодший науковий співробітник ІФНТУН Сергій Максим’юк акцентував увагу присутніх на особливостях роботи інформаційної системи енергомоніторингу «ІСЕ».
Поряд з тим лектори змістовно охарактеризували й кращі практики енергоефективного використання ресурсів в ОТГ. Окрім того, мовилось й про міжнародний досвід діяльності у цьому напрямі.

Джерело