На професійній кухні має бути найрізноманітніше обладнання. До нього висуваються високі вимоги. Зокрема, воно повинно бути якісним, надійним, довговічним та функціональним. Прикладом багатозадачності є пароконвектомати, дізнатися про які детальніше можна на rational.bmservice.ua.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Що таке пароконвектомати
Сьогодні вже важко уявити кухню кафе чи ресторану без пароконвектомата. Це сучасний пристрій, що об’єднує в собі функціонал конвектора та пароварки. Це обладнання має такі базові режими:
- Конвекція;
- Обробка паром;
- Смаження.
Конвекція – це циркуляція повітря, що попередньо нагрівається від спеціальних елементів. Такий режим використовується при запіканні м’яса, запіканок, хлібобулочних виробів та багатьох інших страв.
На парі можна приготувати овочі, рибу та рис. Такий режим дозволяє зберегти максимум корисних елементів. При готуванні у пароварці м’яса та овочів, вони зберігають всі вітаміни та соки.
У випадку з багатофункціональною технікою є можливість використовувати комбіновані режими роботи. У такому випадку можна отримати найрізноманітніші смачні та корисні страви. До того ж у пароконвектоматі можна одночасно готувати кілька страв на різних режимах. Завдяки таким можливостям вдасться швидше та якісніше обслуговувати гостей закладу.
Переваги техніки
Головний плюс пароконвектоматів полягає в тому, що вони об’єднують функції кількох видів обладнання. Завдяки цьому спрощується робота співробітників громадського харчування, а приготування страв займає менше часу. До того ж можна заощадити, адже не доведеться купувати кілька одиниць техніки. Як мінімум економиться простір на кухні. Крім цього слід виділити й інші переваги обладнання:
- Скорочення тимчасових витрат на приготування їжі до 15%;
- Займає мінімум місця завдяки продуманому дизайну та компонуванню;
- Зберігає м’ясні страви соковитими, красивими та ніжними;
- Дозволяє одночасно готувати м’ясо, овочі, рибу, крупи та інші продукти, не змішуючи ароматів;
- Дозволяє зберігати рецепти в пам’яті пристрою;
- Дозволяє одночасно використовувати різні режими приготування;
- Під час готування зберігаються всі корисні мікроелементи продуктів;
- Енергоефективність.
Якими бувають пароконвектомати
Зазвичай обладнання класифікується за способом подачі пари до робочої камери. Пароконвектомати бувають бойлерними та інжекторними. У першому випадку пристрій оснащується бойлером або водяним котлом, з яких і виділяється розігрітий пар. Бойлер, по суті, це колба в якій вода нагрівається до кипіння, нагрівається до 130 градусів і через клапани у вигляді водяної пари подається до робочої камери.
Інжекторний тип має інший принцип роботи. Там гаряча вода впорскується в робочу камеру, і вже там перетворюється на пар з температурою близько 100 градусів. Вода при подачі в камеру розпорошується спеціальними форсунками, тому швидко переходить у газоподібний стан і розподіляється по камері рівномірно. Плюс інжекторних пароконвектоматів у їх компактності порівняно з бойлерними моделями. Проте пристрої, що подають у камеру пар, точніше його дозують, тому є більш енергоефективними.
Також є й інші розділення пароконвектоматів:
- За видом використовуваного живлення – електричні та газові;
- За кількістю рівнів – від трьох до двадцяти;
- За управлінням – електромеханічні (за допомогою кнопок та важелів), цифрові (за допомогою фізичних кнопок), сенсорні (за допомогою сенсорних кнопок);
- З автоматичним миттям і без нього.
Реклама