Президент України замість вишиванки одягнув російську косоворотку ФОТО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Президент України замість вишиванки одягнув російську косоворотку ФОТО

Автор: Влада Гнатів
20/05/2021 14:30
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

Президент України Володимир Зеленський замість вишиванки одягнув російську косоворотку.

Про це повідомляють #Букви.

Так, сьогодні, 20 травня, відзначають Всесвітній день вишиванки.

З цього приводу в Instagram-акаунтах президента та першої леді Олени Зеленської з’явилися фото у вишиванках та вітання.

“У День вишиванки я чомусь завжди згадую прабабусю Шуру. Можливо, тому, що вона вишивала. У мене залишилося декілька картин, які вона вишила хрестиком (було в неї таке хобі). Вони й зараз висять у моєму домі. На жаль, у мене не залишилося жодної її вишитої сорочки! Як би я хотіла мати з нею ще й такий зв’язок – через вишитий код, у якому вона, можливо, передала б мені своє послання. Знаю, що якби в мене була така сорочка, вона мала б приблизно такий орнамент, як сьогодні у нас із Володимиром”, – зазначила перша леді.

Вона додала, що на Дніпропетровщині, де народилося президентське подружжя, традиційні чорно-червоні вишивки, а крій жіночої сорочки – особливий, з квадратним вирізом – каре.

Проте “вишиванки” Зеленських виявилися російською косовороткою та вишитою блузою.

Зазначимо, що косоворотка — російська народна чоловіча сорочка з косим коміром. Має розріз збоку, а не посередині, як у звичайних сорочок, ймовірно, такий комір створений для того, щоб натільний хрест не випадав під час роботи. В Україні й Білорусі косоворотка була невідома, замість неї носили вишиванку.

На чоловічий косоворотці часто відсутня вишивка або вона прикрашає лінію розрізу і горловини. Тоді як українська вишиванка багато прикрашена вишивкою навколо ворота, на плечах і рукавах з рослинними або тваринними мотивами.

При цьому, в першій половині 19 ст. в Україні поширилася мода на сорочки з маніжкою: вони застібалися збоку, але сама вишивка йшла по центру.