fbpx
3 C
Ivano-Frankivsk
П’ятниця, Грудень 13, 2019
Головна Здоров'я Прикарпатцям на замітку: Уляна Супрун пояснила, коли лікар може відмовитися від подальшого...

Прикарпатцям на замітку: Уляна Супрун пояснила, коли лікар може відмовитися від подальшого ведення пацієнтів

Сьогодні всі українці можуть вільно обирати свого сімейного лікаря. Але й всі лікарі, не лише сімейні, мають право вибору — вони можуть відмовитися від подальшого ведення пацієнта. Водночас, має дотримуватися важлива умова — пацієнт за жодних обставин не може бути позбавлений медичної допомоги.

Пов’язане зображення

У яких випадках лікар може відмовитися від ведення пацієнта:

➡️ Якщо пацієнт/ка не виконує медичних приписів — наприклад, порушує призначений режим. Лікар має обов’язково фіксувати у карті, або листку непрацездатності вид порушення — чи то пацієнт невчасно прийшов на прийом, чи то перебував у стані алкогольного сп’яніння, чи то вживав наркотики під час лікування. Або ж людина вийшла на роботу без дозволу лікаря чи “втекла” зі стаціонарного лікування.

➡️ Якщо пацієнт/ка порушує правила внутрішнього розпорядку медзакладу. Ці правила визначають права та обов’язки, коли він чи вона звертається за медичною допомогою, а також під час перебування в лікарні. Найчастіше йдеться про заборону куріння у медзакладі та дотримання режиму тиші. Правила затверджує головний лікар медзакладу, і вони мають бути у вільному доступі. В обох випадках обов’язкова умова, за якої лікар може відмовитися від ведення пацієнта — його здоров’ю та життю нічого не має загрожувати. Також усі порушення мають бути зафіксовані документально, а задовільний стан здоров’я пацієнта підтверджений.

Важливо розуміти, що лікар не несе відповідальності за здоров’я пацієнта, якщо той відмовляється від медичних рекомендацій або порушує встановлений режим. Водночас, не можна відмовити у наданні медичної допомоги пацієнту, якщо це може призвести до смерті чи інших серйозним проблем із здоров’ям.

Також якщо лікар чи медзаклад не можуть забезпечити необхідне лікування через відсутність обладнання чи відділення , лікарі мають рекомендувати пацієнту звернутись до іншого медзакладу, де він отримає всю необхідну медичну допомогу.

Що стосується сімейних лікарів, то вони можуть відмовитися від подальшого ведення пацієнта, якщо той не виконує медичних приписів або правил внутрішнього трудового розпорядку.

Також сімейний лікар може відмовити в укладенні декларації з пацієнтом, якщо вже має оптимальну кількість декларацій. Для терапевта — це 2000, сімейного лікаря — 1800, педіатра — 900.
Але з цього року лікарі можуть укладати і більше декларацій. Кожен медзаклад визначає допустиму кількість, зважаючи на свої можливості та умови роботи.

Водночас, лікар не може відмовитися укладати декларацію з пацієнтом через місце реєстрації, місце проживання, вік, стать, соціальний статус, історію хвороби пацієнта, відсутність паспорту або через те, що людина є внутрішнім переселенцем.

Більше про те, де закріплено право лікаря на відмову від ведення пацієнта на сайті Міністерство охорони здоров’я України:http://bit.ly/2Lc4tPq

2 КОМЕНТАРІ

2
Залишіть коментар

avatar
2 Список коментарів
0 Список відповідей
0 Підписники
 
Найпопулярніші коментарі
Гарячі коментарі без совісті і цензури
0 Коментар авторів
Гість Recent comment authors
  Підписатись  
Новизні Застрарілості Популярності
Сповіщення про
Гість
Гість
Гість

Чому ще не вигнали по статті цю сволоч яка скільки біди наробила.

Гість
Гість
Гість

Результату не має в реформі охорони здоров”я!
Все стає гірше і гірше!

- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

ВАЖЛИВЕ!

Став відомим повний перелік заходів до дня Святого Миколая у Івано-Франківську

0
Вчора, 12 грудня, відбулось чергове засідання міського виконавчого комітету, інформує кореспондент WestNews. На засіданні обговорювались різноманітні питання, а...
×

Вподобайте нас у Facebook