Зі 170 парламентарів, що отримують компенсацію на оренду житла в столиці, майже 120 задекларували мільйони заощаджень. І щонайменше 25 з них ще й точно мають де жити в Києві або в елітному передмісті. Серед них і прикарпатець Володимир Шкварилюк.
Так відбувається, тому що апарат парламенту нараховує компенсацію, не перевіряючи, чи є у власності депутата або його родини столичне житло.
Про це йдеться у розслідуванні Олександра Курбатова для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
За законом, який парламентарі прийняли самі для себе, ті з них, хто не володіє житлом у столиці і 30 кілометрах навколо, мають право на компенсацію з бюджету. Тобто з грошей платників податків. Щомісяця – 20 тисяч гривень за оренду квартири чи номера у готелі “Київ”. За один день нараховується 650 гривень.
Та серед отримувачів такої компенсації виявляються не лише офіційні мільйонери, а й офіційні власники житла в столиці чи 30-кілометровій зоні навколо Києва. Серед них і народний депутат з Прикарпаття Володимир Шкварилюк (дивіться сюжет з 10.45 хв).
Народофронтівець Володмир Шкварилюк за роки свого депутатства заробив на тендерах понад 50 млн грн. У червні 2016 він придбав собі житло у Києві. Квартиру на двісті квадратів ось у цьому будинку.
З того часу пройшло понад два роки, але він продовжує отримувати компенсацію за оренду житла.
У цьому житловому комплексі лише 39 квартир. Подібна до квартири Шкварилюка продається за 6,5 млн грн. Родина Шкварилюка не бідує через виплати. Минулого року вона розширила автопарк із двох “Вольво” і “Тойоти” новенькими “Мерседесом” і “БМВ” на 3 млн грн.
Але від щомісячної компенсації з держбюджету Шкварилюк не відмовився. Мовляв, ремонт у квартирі, придбаній два роки тому, ще не скінчився.
“Тому що в мене ремонти йдуть у квартирі. Я ж вас запрошував у гості: приїдьте подивитеся, що там новозбудований будинок і там проводяться ремонти. А поки не зробиться ремонт, там неможливо жити”, – говорить Володимир Шкварилюк.
Журналісти приїхали. У будинку живуть люди і працює охорона. Навіть якщо припустити, що через два роки після купівлі квартири нардеп затіяв у ній грандіозний ремонт, нікому, крім парламентарів, за такі ремонтні “страждання” не передбачені додаткові 20 тисяч гривень щомісяця.
Депутатську нерухомість, зафіксовану в їхніх загальнодоступних деклараціях, апарат Верховної Ради, який і нараховує компенсації, навіть не шукає. Договорів оренди тієї нерухомості, що оплачується з бюджету, в апараті ВР теж не просять. І взагалі кажуть, що народні обранці не зобов’язані звітувати про витрату компенсаційних коштів.
“Надання народним депутатам України довідок від готелю чи власника житла для звітування про витрачені кошти, а також проведення перевірок Управлінням справами Апарату Верховної Ради України Законом України “Про статус народного депутата” не передбачено”, – зазначив Петро Боднар, перший заступник керівника Апарату Верховної Ради України.
Нагадаємо, у 2017 році Володимир Шкварилюк потрапив до топ-12 кнопкодавів у ВРУ.
Достойний учень кулі в лоба
Честь і слава Нації.
Він дуже чесна та порядна людина
платіть дурні податки цим мордам, як в прірву на машини, кваритири
Худоба!