Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатський прокурор, якого напередодні упіймали на хабарі, тепер позивається до франківських журналістів про захист честі, гідності й ділової репутації (документи)

Автор: Ігор Василик
27/08/2019 22:42
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама

Прокурор Коломийської місцевої прокуратури Василь Тарасенко подав до суду за образу честі, гідності та ділової репутації.

Відповідачами у справі мають стати Департамент захисту економіки Національної поліції України, Генеральна прокуратура України, “Галицький кореспондент” та двоє журналістів видання- Людмила Оленюк і Тарас Волошин.

Ще у серпні 2018 року прокурора затримали на хабарі працівники Служби безпеки України з Києва, про це журналістам стало відомо із власних джерел, пише ГК.

Наступного дня інформацію підтвердили у поліції, додавши фото з місця події. За словами правоохоронців, гроші призначалися за сприяння у зміні кваліфікації обвинувачення під час судового процесу. Зокрема, прокурор вимагав від місцевого жителя хабар за можливість ухилення від реальної міри відбування покарання та призначення покарання, не пов’язаного із позбавленням волі.

Затримали прокурора після того, як він виконав свої «зобов’язання». Затримання провели оперативники обласного управління захисту економіки Нацполіції та слідчі СБУ під процесуальним керівництвом Генеральної інспекції ГПУ.

Варто нагадати, що за десять днів до того цей прокурор добивався в іншій справі, щоб чоловіка зі зламаною при затриманні ногою одразу ж заарештували. Коли обирали запобіжний захід Андрію Етюку, який отримав важкий перелом лівої ноги, після чого в коліно потрібно вставляти металеву пластину і періодично відкачувати звідти кров,  Тарасенко наполягав на тому, щоб підозрюваного з такою травмою помістили в СІЗО.

Через рік після цих подій чоловік хоче судитися за образу честі, гідності та ділової репутації і просить відшкодування у розмірі 80 000 гривень з усіх відповідачів разом.

В свою чергу, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів пропонує звільнити Тарасенка із посади через наявність дисциплінарного проступку.

«Вважаю цей позов нічим іншим, як тиском на журналістів. Судової перспективи він, очевидно, не має – адже не бачу змісту подавати один позов і до ЗМІ, і до Генпрокуратури. Це принципово різні структури. Крім того, викликає подив той факт, що прокурор Тарасенко зміг прочитати новину про себе на нашому сайті, але не зміг зайти в розділ «Контакти» і зателефонувати нам. Якби він був не винен, то це варто було зробити одразу ж після публікації, чи на наступний день. Але оскільки пройшов цілий рік, протягом якого прокурор не контактував із нами, то можна зробити висновок – заперечувати свою вину цей чоловік не хоче, а просто намагається «наїхати» на тих, хто про нього написав», – каже Тарас Волошин, відповідач.

Підготовче судове засідання у цій справі призначили на 2 жовтня 2019 року о 14 год. 50 хв.