-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпаття – один з найменш злочинних регіонів України

-Реклама-spot_img
spot_img

Прикарпаття – один з найменш злочинних регіонів України
 
Під головуванням прокурора Івано-Франківської області Олександра Стратюка відбулася оперативна нарада, на якій обговорено підсумки роботи органів прокуратури у 2017 році та визначено першочергові завдання на наступний рік.
Прикарпаття – один з найменш злочинних регіонів України
 
Як зазначив Олександр Стратюк, на Прикарпатті рівень злочинності залишається одним з найнижчих в Україні.
«Значно зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень (із 9 тис. 893 до 8 тис. 244 або на 17%), зокрема особливо тяжких (із 215 до 185 або на 14%), корисливих (із 6 тис. 148 до 4 тис. 138 або на 33%), у тому числі майже на чверть – грабежів та розбоїв. Рівень злочинності (60, у 2016 році – 72) залишається одним із найнижчих серед регіонів», – підкреслив Олександр Стратюк.
Водночас однією із найвищих є частка виявлених кримінальних правопорушень, учинених у сфері службової та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг (обліковано 363 такі злочини, в тому числі 74 – пов’язані з хабарництвом), позитивною є динаміка щодо викриття злочинів у сфері використання комп’ютерних мереж (їх кількість збільшилась у 6 разів), а також правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин (на третину).
Прокурор області також відзначив позитивну роботу правоохоронних органів при розкритті правопорушень. Припинено діяльність 7 організованих груп, які вчиняли злочини у сферах незаконного обігу наркотичних засобів, грального бізнесу, розбійні напади та крадіжки у складі банди, а також злочини у сфері фіктивного підприємництва, у кредитно-фінансовій сфері з корупційними зв’язками. З постановленням обвинувальних вироків судами розглянуто 10 кримінальних проваджень, у яких за вчинення злочинів у складі злочинних угруповань засуджено 30 осіб, 25 із них – до реального позбавлення волі.
За остаточними результатами досудового розслідування розкрито майже 3,5 тисячі кримінальних правопорушень, що становить 45%, за оголошеною підозрою – 3 тис. 792 кримінальні правопорушення або 49%.
Внаслідок посилення нагляду за досудовим розслідуванням кримінальних проваджень у половині з них прийнято кінцеві процесуальні рішення, в тому числі в кожному п’ятому в суди скеровано обвинувальні акти. Майже вдвічі зросла кількість укладених угод про визнання винуватості (124). Забезпечено відшкодування 54% (32 млн грн) заподіяної злочинами шкоди.
Низку актуальних правопорушень, передусім з ознаками корупції (14), розслідувано слідчим відділом прокуратури області. Однією з найвищих у державі (52%, загалом по державі 43%) є питома вага закінчених кримінальних проваджень слідчими поліції, якими також активізовано розслідування правопорушень на пріоритетних напрямах.
У ході розслідування корупційних злочинів забезпечено відшкодування 69% заподіяної шкоди, а це більше 15 млн грн із 87 млн грн, які відшкодовано у цій категорії проваджень загалом у державі (загальнодержавний показник відшкодування складає лише 8%).
Забезпечено належну реалізацію повноважень прокурорів як спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції. З метою усунення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, внесено більше ста документів реагування, за участю прокурорів судами притягнуто до адміністративної відповідальності близько півсотні осіб, у тому числі 4 державних службовців.
Завдяки вжитим організаційно-практичним заходам суттєво зменшено кількість нерозглянутих кримінальних справ, скерованих у суди в порядку Кримінально-процесуального кодексу України 1960 року (із 38 станом на 01.01.2017 до 14 станом на 31.12.2017). Не набрало чинності жодне реабілітуюче судове рішення.
Посилено нагляд за дотриманням конституційних прав громадян в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань, а також при застосуванні заходів примусового характеру. З цих питань розпочато 16 кримінальних проваджень, із яких 3 – про вчинення корупційних правопорушень, 3 – за фактами порушень прав в’язнів на охорону здоров’я, 2 – щодо незаконного утримання осіб у реабілітаційних центрах.
Закріплено позитивні результати представницької діяльності. Судами задоволено позови прокурорів на більш як 170 млн грн, третина з яких (64 млн грн) – у сфері охорони навколишнього природного середовища, майже 200 млн грн стягнуто реально, повернуто в державну та комунальну власність 3,7 тис. га земель.
При здійсненні представницьких повноважень розпочато 57 кримінальних проваджень, у тому числі 24 – у бюджетній сфері, 20 – із питань земельних відносин.
Низку позовів заявлено з метою збереження майна та земельних ділянок дитячих установ. Загалом забезпечено виконання судових рішень у сфері охорони дитинства на 93%, за закритими справами добровільно відшкодовано понад 66 млн грн.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

6 КОМЕНТАРІ

  1. Чим менше реєструється злочинів ,тим кращий показник. Що і робиться всілякими способами. Ось де “собака зарита” . Міняється керівник – і все іде знову по кругу. Так робилося і робиться зараз. Але є ще і правопослушність нашого християнського населення.

    • А тобі кацапе краще відомо що діеться на Прикарпатті?

      • Это земля России , временно оккупированная , понял какол ?

  2. а в яремче найменше посадових злочинів. там де найбільше крадут землю злочинів про це найменше.
    браво прокурору

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні