ПЗІП – апаратура, котра потрібна щоб захистити об’єкти промислового, цивільного будівництва та електроустаткування від імпульсних аномалій у системі електропостачання. Також використовуються альтернативні терміни – обмежувач перенапруги мережі, обмежувач імпульсних напруг.
Функції ПЗІП
Електротехніка, прилади, апаратура, які у народному господарстві, вимагають напруги 220 чи 380 У. Проте всередині мережі нерідкі порушення технічних стандартів. Завдання пристроїв захисту від імпульсної напруги полягає в нейтралізації:
- наслідків ударів блискавки, включаючи чіткі попадання та імпульсні розряди під час грози;
- перенапруги в мережі під час комутацій.
У названих умовах страждають і діючі, і прилади, що знаходяться в сплячому режимі, вони можуть отримати часткові пошкодження або повністю зламатися. Маються на увазі короткострокові імпульси, на які ПЗВ чи дифавтомати відреагувати не встигають.
ПЗІП діляться на 3 класи:
- перший – від попадань блискавки в систему, що встановлюються у головний розподільчий або вступно-розподільчий щит;
- другий – від перенапруг, що пройшли через пристрій першого класу, монтуються в локальні розподільні щитки, наприклад, квартирні;
- третій – захищають високоточну електроніку, встановлюються в розвіткоробки чи безпосередньо устаткування, прикладом є мережеві фільтри.
Основні характеристики
Доступна ціна пристроїв захисту від імпульсних перенапруг дозволяє забезпечити електробезпеку об’єктів. При купівлі ПЗІП слід брати до уваги кілька параметрів. Їхні значення винесені на корпус приладу:
- номінальна напруга (Un) та максимальна (Umax), при якій вона діятиме, не реагуючи;
- Частота току;
- номінальний розряд (In) та максимальний (Imax), який прилад здатний пропустити;
- рівень захисної напруги (Up).
У пристроїв від одного до чотирьох варіюється кількість силових полюсів. Також вони відрізняються швидкістю спрацьовування, яка залежить від принципів роботи та особливостей конструкції: розрядники; варісторні обмежувачі; комбіновані. Більш детально з пристроями захисту від імпульсних перенапруг Ви можете дізнатися на сайті enext.ua.
Джерело інформації: https://enext.ua/uk/services/pristro-zakhistu-v-d-mpulsnikh-perenaprug/.