Сьогодні, 9 листопада, до Івано-Франківська з’їхались провідні педіатри України для проведення майстер-класу для лікарів “Клінічні виклики в педіатричній практиці”.
Захід організувала Громадська організація “Західноукраїнська Академія Педіатрії” за підтримки Івано-Франківського національного медичного університету. У майстер-класі взяли участь понад 100 спеціалістів, серед яких: лікарі-педіатри, лікарі загальної практики – сімейної медицини, лікарі алергологи, лікарі імунологи, лікарі вузьких спеціальностей та закордонні фахівці, пише інформаційний ресурс Правда.іф з місця події.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Мета проведення:
- підвищити обізнаність лікарів у питаннях ефективності та безпеки вакцин, покращити охоплення вакцинацією дитячого та дорослого населення;
- ознайомити з перебігом рідкісної патології, зокрема вроджених поломок імунної системи;
- діагностики та тактики лікування гарячкових станів, захворювань респіраторного тракту.
Такі конференції для обізнаності лікарів, в яких беруть участь і міжнародні спеціалісти, проводяться щороку, повідомляє Віра Сем’янчук, кандидат медичних наук, доцент Голова правління ГО “ЗУАП”, експерт ДОЗ ОДА з дитячої імунології. Керівник МЦ «VISE clinic».
“У зв’язку з малою діагностикою та зміненими світовими підходами до лікування цих хворіб, обрали саме таку тему для обговорення. За міжнародними протоколами, тільки деякі з ліків підходять. Тому потрібно це доносити до колег”.
Про доцільність і потрібність проведення таких заходів говорить ректор ІФНМУ, доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України Роман Яцишин:
“Конференція сьогодні про сучасні підходи до ведення пацієнтів, про важкі випадки в педіатрії. Говоримо про клінічні випадки у медицині, які показують досить складну асоціацію в тому чи іншому захворюванні. Йдеться про доказову медицину, котра демонтрує кейси, як можна вижити в таких умовах.”
Якщо говорити про вакцинацію, будь-які втручання в організм, стверджує ректор ІФНМУ, є викликом та передбачає ризики. Але про них ми повинні знати і правильно ними управляти, таким чином уникаючи їх та отримуючи потрібний результат.
Про нові підходи у профілактиці інфекційних хвороб у своєму виступі розповів Федір Лапій – кандидат медичних наук, доцент, Голова Національної Технічної Групи Експертів з Питань Імунопрофілактики (НТГЕІ), Член Європейської Технічної Консультативної Групи Експертів з імунізації (ETAGE):
“У порівнянні з 2023 роком, наразі маємо зростання захворюваності інфекційних хворіб: збільшилась кількість правця, кашлюка, кору. Наприклад, мова йде про більшу у 8 разів кількість хворих дітей на кір, і в 20 разів – на кашлюк. Ймовірніше за все, ця кількість буде продовжувати зростати. Тому, щоб попередити тяжкий їх перебіг, лікарям потрібно оновлювати знання.
Причиною такого зросту є нехтування вакцинацією батьками і те, що педіатри можуть не займати провакцинальної позиції.
Процес логістики вакцин в Україну наразі налагоджений, стверджує науковець, оскільки доставляється автотранспортом на противагу початку повномасштабного російського вторгнення, коли були збої поставок, які відбувались авіаперевезеннями.
Начальник управління охорони здоров’я міської ради Алла Вацеба каже, що українське суспільство вцілому втратило на якийсь час обов’язковість дотримання вакцинації згідно календаря щеплень. Внаслідок цього пожинаємо наслідки – є ріст інфекційних захворювань. Зараз держава запровадила наздоганяючі вакцинацій, що є надзвичайно важливо.
Івано-Франківщина на сьогодні, розповідає директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Олександра Бойчук, виконала план по вакцинації на 40 %.
“Потрібність вакцинації для населення неодноразово обговорюємо з головами громад, з керівниками медичних закладів, в освітніх закладів проводимо інформаційну кампанію.
Війна, звісно, внесла свої корективи. Але щоб громадяни зрозуміли цю важливість вакцинації, потрібно спілкуватись і розповідати про її безпеку. Говоримо про вакцинацію не тільки дітей, але й дорослого населення, особливо тих, які перебувають в групі ризику”, – каже посадовиця.
Захід організувала Громадська організація “Західноукраїнська Академія Педіатрії”.
Фото Богдана Савлюка.