Про життя і плани ФК "Прикарпаття"

Про життя і плани ФК “Прикарпаття”

Влада Гнатів
23/02/2024

Smith Benites

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur aenean sit urna.

Show profile

Share

11 червня у Києві на НСК «Олімпійський» відбулася конференція клубів ПФЛ, на якій вирішували долю чемпіонатів у першій та другій лігах сезону 2019 / 2020.

Там клуби проголосували за відновлення чемпіонату в Першій лізі – рестарт намічений на 24 червня. ФК «Прикарпаття» вже старанно готується. Про хвости, проблеми й карантин Репортеру розповів головний тренер клубу Володимир Ковалюк.

– Пане Володимире, що робила команда з початком пандемії?

– Ще в березні ми готувалися до відновлення чемпіонату в Першій лізі. Провели три збори, останні – в Туреччині. Потім приїхали в Україну. 12 березня ввели карантин, тож ми порозпускали хлопців по домівках. Кожен отримав індивідуальну програму, то вони займалися самостійно й чекали на послаблення. Нині вже три тижні ми тренуємось повноцінно.

– Про що конкретно домовилися в Києві минулого четверга?

– Вирішили, що будемо догравати минулий незавершений сезон. Починаємо 24 червня. «Прикарпаття» грає в Миколаєві. Звісно, футболісти ще не в тій формі, в якій би хотілося. Два місяці перерви – це великий проміжок часу, особливо для футболістів. Так довго відпочивати не можна. Але, незважаючи ні на що, треба виходити з ситуації. Стараємось привести хлопців у порядок, і чим раніше це станеться, тим краще для нас усіх.

Про життя і плани ФК "Прикарпаття"
– За якими правилами гратимуть?

– На кожен із матчів розписали медичний протокол, котрий якраз затвердили 11 червня. Тобто раз на два тижні гравці мають проходити ПЛР-тестування. Тобто, це буде один тест на три гри, і так по колу. Правила для всіх однакові, бо інакше матч не проведеш. Що ж стосується глядачів, то поки що триває розмова. Спочатку цифра була – 200 вболівальників.

По мірі послаблення карантину планують, щоб ми продавали квитки на 25 % від загальної кількості місць. Наприклад, наш стадіон «Рух» може вмістити 6000 людей, відповідно ми зможемо запустити 1500 вболівальників. Це теж непогано, адже без людей, які тримають кулаки за свою команду, грати зовсім нецікаво.

– А якщо проголосують проти вболівальників?

– Тоді – трансляції. За вимогами ПФЛ, команда, яка грає вдома, повинна показувати всі матчі в режимі онлайн та як мінімум транслювати це на своєму каналі в YouTube. Також зараз тривають переговори з телеканалами «Футбол 1» і «Футбол 2». Йдеться про те, щоб матчі команд першої ліги, які в таблиці найвище, – транслювалися по телебаченню. Але поки що давати якісь прогнози на це не можна, усе в процесі.

– Важко було зліпити хлопців докупи?

– Ми розпочали тренування ще 24 травня. Зібрали тільки тих, що мешкають у Івано-Франківську. Просто в нас є багато гравців з районів, а систематично добиратися до міста було проблематично. Тому перший тиждень тренування проводили без них.

З 1 червня, коли карантин послабили, ситуація змінилася в кращий бік. Тепер уже другий тиждень тренуємось пов­ним складом, даємо навантаження в пов­ному обсязі. Стараємось підтягнути фізичну форму.

– Окрім тренувань, щось відбувається?

– Так, 12 червня провели перший товариський матч із львівським «Рухом». Отримали поразку 3:0, але на захист команди можу сказати, що вони почали тренуватися значно раніше за нас і вже зіграли з київським «Динамо» й до­нецьким «Шахтарем». Вони переважали нас фізично.

Нині маємо товариський матч з «Агробізнесом». Тренування це одне, а зустрітися на полі з суперником, навіть після такої паузи – це зовсім інше. Також запланували гру в п’ятницю з нашою «молодшою» командою ФК «Прикарпаття» U-19. По суті, ці дві гри і є нашою відправною точкою до чемпіонату України.

– На чому акцентуєте увагу під час тренувань?

– Дивитися зараз на рахунок матчів не має сенсу, більше уваги треба приділити стану самих футболістів. Слідкуємо, які футболісти більш готові, які менше. Вже далі за цим складаємо тренувальний процес, аби до 24 числа підтягнути всіх. Футбольний матч для тренерів – як для дітей іспит: дивимось за вихованцями, звертаємо увагу на помилки, різні нюанси.

Тож після гри побачимо, що не так, можливо, внесемо якісь зміни у склад команди. Напевно, карантин це не виправдання, ми давали гравцям різні індивідуальні завдання, але не могли проконтролювати всіх. Дехто тренувався, дехто ні. Тренерський склад фізично не міг примушувати кожного тримати себе у формі. Словом, постараємось усіх збалансувати.

– Є якісь особливості для гравців під час підготовки?

– Зараз у нас є вибір – 22 футболісти і три воротарі, тому в Миколаєві на поле вийдуть найбільш готові та свіжі. Стосовно воротарів, то вони не тільки під час карантину, але й практично зав­жди тренувалися окремо від решти. В кожного з них є тренер і кожен займається за спеціальною програмою. Річ у тім, що воротарям не треба постійно бігати з командою, намотувати кілометраж, робити ривки чи працювати на витривалість. Для них важливіша гнучкість і вміння добре стрибати. Так було завжди, і карантин не вплинув на інтенсивність їхніх тренувань.

Вдома хлопці фактично були у відпустці за власний рахунок. Зарплату, яка накопичилась, перерахували на медзаклади міста. Оскільки ми є бюд­жетна команда, то вирішили допомогти Івано-Франківську чим можемо. В лікарнях було скрутно – ні масок, ні рукавичок – тому ФК «Прикарпаття» вклав сюди свої п’ять копійок. Це було ще на початку карантину. А зараз ситуація всередині клубу по коштах ніби й не змінилася, все стабільно. Форму підтягнемо – все буде добре.

Автор: Богдан Мисюк