26 вересня 2024 року в Івано-Франківську приватизували котельно-зварювальний завод. Переможцем аукціону стало приватне підприємство “Вестхім”, запропонувавши рекордну суму в 2,6 млрд грн.
Фонд державного майна України провів аукціон з продажу єдиного майнового комплексу Івано-Франківського котельно-зварювального заводу, який привернув увагу 13 учасників. Результати торгів оприлюднені на платформі Prozorro.Продажі.
Другу за розміром пропозицію зробила будівельна компанія ТОВ “Стройуком” – 320,2 млн грн.
Переможцем аукціону з приватизації ІФКЗЗ стало ПП “Вестхім” відомого у Франківську бізнесмена Богдана Пукіша (співвласник заводу “Пресмаш”). Уповноваженою особою ПП “Вестхім” є Пукіш Наталія Михайлівна.
У випадку, якщо він не оплатить переможну ставку, право приватизації дістанеться будівельній компанії ТОВ “Стройуком”.
Серед учасників аукціону був і Івано-Франківський локомотиворемонтний завод, який представляв інтереси міста.
“Ми активно візьмемо участь в аукціоні. Наш Локомотиворемонтний завод зареєструвався, як учасник торгів. У нас були гроші, які ми закладали для заводу, тому він може взяти участь у торгах”, – раніше заявляв міський голова Руслан Марцінків.
Марцінків також підкреслив важливість збереження промислового призначення території:
“Там є колія, всі необхідні мережі, тому ми хочемо, щоб там зберігалася промислова зона. Ми б хотіли облаштувати індустріальний парк”.
Історія заводу
Завод створений в Івано-Франківську на базі фронтової авторемонтної майстерні для оновлення автомобільної техніки. Почав діяти у 1945 році.
Спочатку мав назву “63-й котельно-зварювальний завод”. Пізніше перейменований в Державне підприємство Міністерства оборони України «63-й котельно-зварювальний завод».
А 29 грудня 2010 року підприємство виведено з підпорядкування Міністерства оборони України та включено до складу державного концерну «Укроборонпром». У 2019 році прийнято рішення про приватизацію державного підприємства “Івано-Франківський котельно-зварювальний завод”. До приватизації ДП “ІФ КЗЗ” перебувало в банкрутстві, справа про банкрутство припинена 28. березня 2019.