Над релізом працювали понад 200 музикантів із трьох країн – України, Канади та США.
Hutsul Planet – новий проєкт із Коломиї, що на Івано-Франківщині, який вирішив заявити про себе на музичному ринку України гучно і потужно – одразу релізом свого дебютного альбому під назвою The Music Of The Mountains / Музика Гір.
На створення цієї унікальної музичної збірки пішло кілька років. Над саундом «Музики Гір» працювала інтернаціональна команда із понад 200 музикантів. Географічно це Україна, Канада та США, пише КУРС.
В музиці Hutsul Planet наче оживають образи із легендарного фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Стилістично це мікс фольку, джазу, блюзу, року, симфонічної музики, хоча сам проєкт позиціонує себе у стилі world music. І все це в сучасних аранжуваннях: якісно, свіжо, творчо, талановито.
“«Музика Гір» від Hutsul Planet – це лише частина великої культури маленької етнічної групи українців, це спогад про предків і данина нашим унікальним традиціям. А ще це мрія, що культура, яка прожила століття, не загубиться в бурхливому житті сьогодення, – каже засновник проєкту Hutsul Planet Михайло Балух. – «Музика Гір» – наш експеримент, наша інтерпретація. Ми зважилися на джазово-ексцентричне, рок-симфонічне сміливе мікшування, на імпровізацію, в якій автентичний спів та звуки народних інструментів отримали нове дихання. Так звучать Карпати сьогодні!”
Аранжування до одинадцяти пісень, які увійшли в перший альбом Hutsul Planet, створив Станіслав Фомін – автор понад сотні саундтреків до голлівудських кінохітів. Запис «Музики Гір» було здійснено на знаменитій студії звукозапису Metalworks Studios у Торонто (Канада). На цій студії у різні роки записувалися Tina Turner, Christina Aguilera, David Bowie, Nelly Furtado, Katy Perry, Prince, Scorpions, Guns N’ Roses та багато інших світових зірок.
Усі скрипкові партії для «Музики Гір» записав відомий український скрипаль-віртуоз Василь Попадюк, який уже багато років живе у Канаді. Більшість народних інструментів (сопілка, дуда, ріжок, дримба, трембіта) звучать в альбомі у виконанні знаменитого, унікального музиканта та майстра із Гуцульщини Михайла Тафійчука (запис на студії Hutsul Art Sound у Коломиї). А симфонічну частину взяв на себе Національний симфонічний оркестр України під диригуванням Володимира Сіренка.
І врешті, зведення альбому зробив Алан Мейєрсон на студії у Лос-Анджелесі (Каліфорнія, США). Творчість Мейєрсона відома в усьому світі, зокрема, завдяки його роботі над саундом таких блокбастерів, як «Гладіатор» та «Пірати Карибського моря».
Зараз Hutsul Planet уже працює над наступними двома альбомами, вихід яких заплановано ще цього року. На цьому етапі проєкт співпрацює із відомим українським продюсером Юрієм Нікітіним.