-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Проект "на мільйон" у Печеніжинській ОТГ окупиться вже цього року

-Реклама-spot_img
spot_img

У Печеніжинській ОТГ розповіли, як планують реалізувати проект з вирощування малини, на що отримали мільйон гривень від американського фонду WNISEF.

Проект "на мільйон" у Печеніжинській ОТГ окупиться вже цього року
Вчора вся Івано-Франківщина вболівала за Печеніжинську ОТГ у фіналі телешоу “Громада на мільйон” на 1+1. Голова громади Ігор Довірак представляв проект з вирощування малини на території громади і переконав інвесторів вкласти у втілення цієї ідеї 1 млн грн. Загальна вартість бізнес-проекту 1,708 млн грн. Виграний мільйон хочуть вкласти у придбання камери шокової заморозки, придбати саджанці та тару, а також частину грошей вкласти у навчання селян та в інформаційну кампанію.
Разом з Довіраком інвестиційний проект представляв староста села Марківка Іван Копильців.
Проект "на мільйон" у Печеніжинській ОТГ окупиться вже цього року
Ігор Довірак та Іван Копильців на проекті “Громада на мільйон”
Його сім’я займається вирощуванням малини з 2014 року. Культуру вирощування малини у своє село пан Іван завіз з Польщі.

“Моя жінка працювала на малинах у Польщі. З такої простої поїздки вийшов бізнес-проект для громади, – розповів Іван Копильців. – У своє село я привіз малину у двох мішках – це приблизно тисяча саджанців – і почав вирощувати її за польською технологією. Ну, у нас люди мали ділянки малин, але воно росло так – хтось садив на пивниці, хтось на городі. Але правильної технології її вирощування не було”.

Коли почав вирощувати малину, Копильців консультувався з товаришем з Польщі, який займається цим 30 років.
На території Печеніжинської ОТГ малину планують вирощувати на 6 га. За підрахунками Івана Копильціва, з одного гектара можна мати 200-250 тисяч гривень чистого заробітку. Тож він прогнозує, що проект, завдяки якому громада виграла мільйон, окупиться вже цього року.

“Це при умові, якщо зібрати сирець. Якщо його заморозити, собівартість малини збільшується”, – зазначає староста.

Наразі на Коломийщині є лише один підприємець, який приймає в населення ягоди, заморожує їх і продає за кордоном.

“Але він є монополістом, отже, і встановлює ціни на ринку. Малина довго зберігатися не може. Якщо він сказав, що приймає кілограм по 10 грн, то люди змушені віддавати за цією ціною, хоча собівартість її 25 грн”, – каже Іван Копильців.

- РЕКЛАМА-

Отже, після того, як громада виграла мільйон, селяни, які вирощують ягоди, об’єднуються в кооператив. Селищна рада буде асоційованим членом цього кооперативу. Сім’я із чотирьох осіб самостійно може обробити приблизно півгектара.

“Кооператив створюють ті, хто вирощує не лише малину, а й інші ягоди. У нас є люди, які почали займатися лохиною. Також вирощують смородину і полуницю”, – говорить Іван Копильців.

Наразі у громаді є попередня домовленість із польськими виробниками щодо збуту замороженої малини. Втім, каже він, потрібно розглядати й інші варіанти. До прикладу, є потужні переробники ягід на Вінниччині, з якими можна домовлятися про збут. Або ж налагодити власну переробку.

“В ідеалі ми плануємо зробити лінію переробки – виготовляти сік чи варення. У приміщенні, яке ми маємо, можна зберігати приблизно 100-150 тонн ягід. Якщо запустимо лінію і будемо переробляти продукцію, то збільшимо додаткову вартість в рази”, – зазначає Іван Копильців.

 
 
Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні