Інформаційний ресурс Правда ІФ розпочинає серію фоторепортажів “Прогулянки Франківськом”
Запрошуємо пройтися вулицею Грушевського, яка простягається від площі Міцкевича— до перехрестя вулиць Грюнвальдської, Васильянок та Гаркуші. Вулиця спочатку проходить паралельно вулиці Незалежності, потім завертає дугою вліво і від Білого дому тягнеться прямо.
За Польщі вулиця Грушевського носила назву третього травня (Ulica trzeciego maja) — так у 1892 році її назвали в пам’ять річниці польської конституції, що була ухвалена 3 травня 1791 року. Ще раніше це була частина вулиці Заболотівської, що починалася від вулиці Романовського (тепер Гаркуші ).
Ім’я Михайла Грушевського вулиці було присвоєно на честь 125-річчя з дня народження історика.
Сьогодні вулиця Грушевського — важливий осередок адміністративних споруд. У першу чергу, тут розташована будівля міськвиконкому, обласної та міської рад (будинок № 21). Це Білий дім, як його звуть мешканці. Його зведено на місці дитячого садка, трьох житлових будинків (XIX — початку XX століть), розкішного саду, резиденції вірменського священика. Жителі міста були проти зведення дорогого адміністративного будинку (який на той час коштував 20 млн. карбованців ), і воліли спорудити 10 нових шкіл. Тим не менше, тут постала могутня споруда, в лівому крилі якої розмістився обком комуністичної партії, а в правому — облвиконком. Із серпня 1991 року Білий дім служить незалежній Україні.
На цій же вулиці знаходиться приміщення обласної “Просвіти” — колись тут знаходилося товариство «Сокіл», за часів радянських — будинок народної творчості. В цьому будинку в різні часи бували Богдан Лепкий, Лев Бачинський, Іван Ле, Володимир Сосюра, Юрій Яновський, Остап Вишня, Максим Рильський, Соломія Крушельницька.
На вулиці Грушевського є будинок, де народилася всесвітньо відома українська оперна співачка Ірина Маланюк.
Є будинок, де колись знаходилася школа, в якій директором був батько письменниці Ірини Вільде.
ФОТО Богдана Савлюка