Пройшов шлях від стрільця до командира стрілецької роти: історія бійця Олексія Мартусенка "Марса"
Диван на коліщатках в темній вітальні

Пройшов шлях від стрільця до командира стрілецької роти: історія бійця Олексія Мартусенка “Марса”

Автор: Світлана Якимчук
20/02/2024 19:37
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

Олексій Мартусенко з позивним “Марс” з початку повномасштабного вторгнення і до сьогодні пройшов шлях від стрільця до командира стрілецької роти в 206 батальйон територіальної оборони ЗСУ.

Стрілецьку роту очолив в розпал найзапекліших боїв на Бахмутському напрямку взимку 2023 року.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

До 2014 року Олексій не мав жодного відношення до військової справи, проте коли ворог вперше вдерся на нашу територію, почав системно готуватися.

В ГО “Український Легіон” Олексій пройшов базовий вишкіл, надалі освоїв основну програму підготовки і сержантські курси. Згодом почав готувати інших, будучи інструктором.

– Пройшло два роки війни. Чи не шкодуєш, що пішов добровольцем?

– Не шкодую. Добровольцем долучився до боротьби з окупантами в 2015 році, в якості резервіста. Тому ментально був готовий до повномасштабного вторгнення. Готувались з побратимами саме до такого розвитку подій.

– Як змінила тебе війна?

– Став, напевно, більш категоричним. Це помічають рідні. Моя цивільна діяльність абсолютно не військова. Маркетлолог – це тоді, коли треба розуміти “клієнта”, враховувати його інтереси та потреби. А у війську слід було змінювати вектор для військовослужбовців (“клієнтів”) — дисципліна, задача, результат.

Також відзначу дещо штучне зниження чутливості до неприємностей, які відбуваються навколо. Напевно, якщо переживати кожен удар ворога або втрату, то емоційно можна виснажитись досить швидко, і втратити концентрацію на задачі. Біль втрат не мине. Знаю, він повертатиметься у майбутньому.

З іншого боку, більше почав цінувати звичні у цивільному житті прості речі. Для кожного це щось своє. Але воно точно з минулого, мирного життя, яке ми захищаємо тут, на фронті.

– Як уявляєш нашу перемогу?

– Перемогу уявляю як сукупність подій. Не лише військових. Якраз навпаки, з того що я бачу, суто військовим шляхом нам складно буде перемогти. Це має бути перемога на рівні систем прийняття рішень, часто непопулярних, на рівні міжнародних інституцій і центрів впливу. Звісно, перемогу уявляю загальнонаціональною, коли кожен долучається і пишається співучастю в її здобутті.