12 березня Івано-Франківська громада провела в останню путь загиблого 34-річного підполковника повітряних сил ЗСУ Андрія Ткаченка. Його поховали на Алеї Героїв у Чукалівці.
Колеги-пілоти вшанували пам’ять Захисника символічним прольотом винищувача над міським кладовищем, пише Правда з посиланням на сайт Галка.
У юнацькі роки майбутній пілот Андрій Ткаченко у 12 років вступив у “Пласт” у рідному Самборі, що на Львівщині. Він належав до гуртка “Орлани” 61-го куреня УПЮ ім. д-ра О. Тисовського. Пізніше обіймав посади в пластовому гуртку, курені та займався виховництвом. Багато мандрував, таборував, брав участь в різноманітних пластових акціях.
Саме на летунському таборі “Чота крилатих” вже у Богородчанському районі Івано-Франківської області Андрій пройшов підготовчий курс із парапланеризму та захопився авіацією.
“Я з Андрієм перетнувся у 2006 році, тоді він вперше користувався парапланом. Вчився літати, підіймати крило над собою, стрибати та правильно приземлятися з парашутом. Він був тихенький, такий скромний блондин. Я б ніколи не подумав, що це буде льотчик-винищувач в майбутньому.
Пригадую, що на цей наш тренінг приїжджав лідер гурту “Тартак” Сашко Положинський, то Андрій дуже багато всякого у нього розпитував. Ось це мені чомусь найбільше запам’яталося”, — пригадує воїна пластун Тарас Зень.
Вже через два роки Андрій Ткаченко став курсантом Національного Харківського університету повітряних сил імені Івана Кожедуба.
З 2012 року проходив військову службу в Івано-Франківську. Пройшов шлях від льотчика до командира ланки. З 2014 року воював під час АТО та ООС. З початком повномасштабного вторгнення льотчик продовжив захищати українське небо на сході та півдні України. На його рахунку десятки бойових вилетів. Мав нагороди: медаль за військову службу Україні, медаль за сумлінну службу, відзнаку за збиту ворожу техніку.
34-річний підполковник пілот Андрій Ткаченко загинув 8 березня 2024 року у небі на сході, виконуючи чергове бойове завдання.
Андрія Ткаченка поховали на Алеї Героїв у Чукалівці. На прощання прийшли десятки близьких Захисника.
А колеги-пілоти вшанували пам’ять Захисника символічним прольотом винищувача над міським кладовищем. Від імені “Пласту” рідним передали “Залізний Пластовий Хрест”.