Прикарпатці віддали шахраям більше 100 тисяч гривень: поліцейські радять, як вберегтися
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатці віддали шахраям більше 100 тисяч гривень: поліцейські радять, як вберегтися

Автор: Світлана Якимчук
21/05/2020 09:22
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Правоохоронці розслідують шахрайство у Калуському і Городенківському районах, жертвами яких стали двоє прикарпатців та застерігають громадян щодо шахрайських схем видурювання грошей.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

18 травня до поліції звернувся 22-річний мешканець Городенківського району і повідомив, що днями раніше на одному із сайтів знайшла оголошення про продаж автомобіля «Шкода Октавія». Після цього сконтактувався з особою, дані якої були під оголошенням. Чоловік добровільно перечислив через термінал 85 тисяч гривень й очікував на транспортний засіб. Проте того ж дня продавець на зв’язок уже не виходив і прикарпатець зрозумів, що його ошукали шахраї, відтак звернувся в поліцію.

О 23:25 на лінію «102» звернулася 49-річна мешканка Калущини і пояснила, що цього ж дня з 18.00 по 21.00 години переказала 49 тисяч гривень через термінал на свій мобільний номер, однак кошти не прийшли. До таких дій жінку спонукав телефонний дзвінок від нібито банківського працівника. Останній сказав, що у жінки певні проблеми і їй необхідно зняти гроші із банківської карточки та перерахувати їх через термінал на свій номер телефону, інформує пресслужба поліції.

За цим фактом відкрито кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Поліція Івано-Франківщини застерігає прикарпатців щодо шахрайських схем видурювання грошей. Йдеться як про телефонні дзвінки, так і про покупку товарів через інтернет.

Звертаємося до громадян:

  • не довіряйте стороннім особам, які намагаються дізнатись реквізити банківських карток та за жодних обставин не розголошуйте конфіденційну інформацію (пін-код, номер картки), за допомогою якої зловмисники можуть привласнити ваші кошти. Якщо ви сумніваєтесь чи дійсно вам телефонує справжній співробітник банківської установи, запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти і вирішити проблему особисто, а не по телефону;
  • будьте обачними при купівлі-продажу товарів через інтернет. У жодному випадку не слід наперед перераховувати кошти, оплату здійснюйте лише після доставки.

Якщо ви запідозрили, що вас намагаються ошукати, одразу телефонуйте до поліції за номером «102».