-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатців чекають масові перевірки: кого змусять повернути допомогу в бюджет

-Реклама-spot_img
spot_img

Міністерство фінансів вдосконалило процедуру перевірки одержувачів соцдопомоги. Для цього створили спеціальну платформу. Крім того, з 2020 року запустили триетапну процедуру верифікації, а бюджет на субсидії значно урізали.

В Україні ще торік ухвалили закон, який розділив процес верифікації на три етапи. Перший – ще до призначення допомоги. Йдеться про будь-які виплати з державного бюджету: пенсії, допомоги, субсидії і т.д, пише ОБОЗРЕВАТЕЛЬ, передають Галицькі Гроші.

Днями в Міністерстві фінансів відзвітували: створили спеціальну платформу, яка дає змогу проводити перевірку відразу під час подання заявки. Як це відбуватиметься на практиці? Українець, наприклад, приходить до органу соцзахисту оформляти субсидію.

- РЕКЛАМА-

Чиновник приймає документи і робить заявку в інформаційну платформу. Та в режимі реального часу зіставляє всі отримані дані, “витягує” інформацію з різних реєстрів.

“Архітектура інформаційно-аналітичної платформи, побудована на базі сучасних технологій, може забезпечити одночасну обробку 3500 запитів на перевірку інформації, що дає змогу використовувати це програмне рішення держорганами під час призначення виплати”, – пояснили в Міністерстві фінансів.

У коментарі у відомстві додали: кардинально перевірка не змінилася, вона проводилася і раніше, а почали “обчислювати порушників” ще з 2016-го. Зараз же “прослизнути” недобросовісному українцеві буде складніше.

Нові правила перевірки працюють із початку цього року. Ще в грудні 2019-го парламентарії з ініціативи “Слуги народу” ухвалили Закон “Про верифікацію і моніторинг державних виплат”. Документ розробляв Мінфін ще за часів минулої влади, але тоді не вистачило політичної волі його ухвалити.

Отже, є три етапи перевірки:

  • перед призначенням виплати;
  • під час отримання виплати;
  • протягом трьох років після скасування виплати.

Найбільше сумнівів викликає останній пункт. Деякі дані, наприклад про склад сім’ї, можуть з’ясувати із запізненням. Тому закон прописаний так, що перевіряти можна і після скасування виплати.

На кожного одержувача виплати зберуть таку інформацію:

  • про зареєстровані автомобілі, мотоцикли та інші транспортні засоби;
  • реквізити документів, виданих особі, а також документів, на підставі яких видано такі документи (тип, назва документа, серія, номер, дата видачі та уповноважений суб’єкт, що видав документ, термін дії документа), викрадених (втрачених) документів, місця проживання;
  • чи є в списках осіб, які порушили прикордонний режим, режим у пунктах пропуску через державний кордон України або режимні правила в контрольних пунктах в’їзду-виїзду
  • митне оформлення ввезених на митну територію України транспортних засобів, їхніх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;
  • виписки з бюджетних рахунків для зарахування надходжень зі сплати особою штрафу за вчинення кримінального або адміністративного порушення;
  • про джерела доходів, отриманих фізичними особами від податкових агентів, або ознаки наявності доходу, отриманого фізичною особою від здійснення підприємницької або здійснення незалежної професійної діяльності.

Субсидія сплачується з податків усіх українців. І якщо ви не маєте потреби в допомозі, у вас є гроші на покупки на суму від 50 тис. грн, на автомобілі та інші транспортні засоби, не варто просити і допомоги з бюджету.

  • є будинок площею від 200 кв. м або квартира від 120 кв. м;
  • машина віком до 5 років;
  • зробили покупку на суму від 50 тис. грн;
  • останнім часом не платили ЄСВ і не перебували на обліку в Центрі зайнятості;
  • є заборгованість за комунальними платежами.

“З травня справді робиться запит на кожне підприємство-постачальника послуг і аналізується, чи платив пільговик, який отримував готівку, свої комунальні послуги. Якщо він це робив справно, то він надалі отримує готівкові виплати, якщо є прострочена заборгованість, то ухвалюється рішення про переведення надання цієї пільги в безготівкову форму. Якщо заявник здійснить оплату своїх боргів, він має можливість звернутися із заявою та знову повернути готівкову форму”, – пояснив заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні