Волонтерам потрібні сушені гриби, а також картопля, морква, цибуля, зелень, часник.
Допомогти stanislavsky_borsch в зборі білих, та й не тільки білих, грибів для захисників закликає учасник ініціативи пан Дмитро.
“Хто буде читати цей пост, в цьому році буде мати чудову можливість допомогти нашим захисникам білими грибами. Мною особисто буде організовано декілька поїздок в цьому році за білими грибами в Карпати для того, щоб наші захисники мали можливість куштувати якісний продукт, адже для якісних калорійних грибних страв потрібна велика кількість сухих білих грибів”, – пише Дмитро у фейсбуці.
Чоловік просить прикарпатців поділитися запасами. Він розповідає, що зараз відпрацьовують рецепт грибної зупи:
“Зараз використовують сухі шампіньйони як замінник білих грибіа, а ці шампіньйони нічого спільного з грибною зупою не мають! Тому зараз є величезна необхідність в сухих білих грибах. Всіх небайдужих прошу долучитися хто чим може, також і в наступному сезоні: картопля, морква, цибуля, сухі гриби, зелень, часник”.
Щодо організації збору грибів для наших захисників просять контактувати на вайбер чи телеграм +380999168569.
Ініціатива “Станіславський борщ” – з Угринова. Її заснувала і провадить Людмила Дорошенко. До волонтерства долучилася вся родина, односельчани. Під виробництво відведена літня кухня. В гаражі – сушильна машина. В неї поміщається 70 кг продуктів. Висушені овочі потім перемелюють. Кожна страва має власний рецепт. Наприклад, у горохову зупу дають сушену засмажену цибулю. Кажуть, цибуля з сушки – інша на смак. Смажена – солодша, сушена – пекучіша, розповідає Репортер.
До червоного борщу дають варену й сушену квасолю. Та якщо є консервована квасоля, то до пакування з сушеними інгредієнтами так і додають – цілу банку. На баняк для 5-7 людей якраз йде одна. Також пробували додавати квашену моркву і квашений буряк, попередньо теж висушені.
Перловку додають до супу харчо, рис – до зеленого борщу, сочевицю й нут – до сочевичного і нутового супів відповідно. До сочевичного ще додатково йдуть дрібні макарони, яким для приготування вистачає кілька хвилин в окропі. З білими грибами розробили ризото на вершках – для вегетаріанців.
За словами Людмили Дорошенко, почалося все з рецепта борщу від ініціативи “Коломийський борщ”. Вона вирішила спробувати готувати, аби робити свій внесок в перемогу. Каже, не сподівалася, що на це буде аж такий запит. Впросила чоловіка, аби той дістав їй сушку, – і понеслося.
Усе вдається готувати з фінансовою і фізичною допомогою людей. Є група у вайбері на 700 людей, Facebook, Instagram.
Нині в асортименті ініціативи “Станіславський борщ” понад 10 страв.
Це борщ червоний і зелений, харчо, горохова зупа, розсольник, сочевична і нутова зупа, ризото з грибами і веганські: червоний і зелений борщ, нутова, сочевична зупа. Ще розробляють гарбузову зупу, банош і плов. А тепер і грибну зупу.