Прикарпатців закликають не знищувати отруйні та неїстівні гриби
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатців закликають не знищувати отруйні та неїстівні гриби

Автор: Світлана Якимчук
03/11/2020 11:22
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Не знищуйте неїстівні та отруйні гриби, особливо ті, які, занесені до Червоної книги України.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

З таким проханням звернулися до прикарпатців працівники Галицького національного природного парку, що на Івано-Франківщині у мережі Facebook.

Для цього вони встановлюють таблички.

Зокрема, одну поставили біля садиби Галицького НПП, у якій попереджають про розташування на цьому місці популяції рідкісного виду грибів – білопавутинника бульбистого, який внесений до Червоної книги України.

“На жаль, кожного року ми спостерігаємо неприємну картину, а саме, знищення плодових тіл цього гриба людьми, при чому, за два метра біля таблички. Як бачимо, екологічна свідомість наших людей попри намагання спеціалістів з екоосвіти все ще на дуже низькому рівні. І як не можна поки що відговорити людей від спалювання сухої трави, так само важко переконати їх про шкідливість і неприпустимість знищення неїстівних та отруйних грибів”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначають працівники парку, гриби приносять величезну користь лісовим екосистемам як симбіонти з деревами та як редуценти.

«До речі, кожного року недалеко від цього місця під березою плодоносять червоні мухомори. Їх нещодавно теж хтось знищив, очевидно від нічого робити. Будь ласка, не будьте варварами, не знищуйте гриби, які вам не потрібні. Їх можуть з’їсти дикі тварини», – зазначають природоохоронці.

До слова, 31-го жовтня опівночі в Рогатинську ЦРЛ з попереднім діагнозом “Отруєння грибами” поступили троє дорослих та двоє дітей – дев’яти та шести років. Вони – жителі села Верхня Липиця Рогатинського району.