У Національній службі здоров’я України розповіли, що посилять моніторинг на порушення у медичних закладах, які підписали контракт та фінансуються державою чи місцевим бюджетом. Та закликають мешканців Прикарпаття писати скарги на медзаклади, якщо ті вимагають гроші за обстеження, лікування та препарати, які мають бути безкоштовними та працюють неналежним чином.
Як пише Галка, про це 29 січня на брифінгу в Івано-Франківську розповіла голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
“Наприклад, НСЗУ контрактує заклади з наданням послуг лікування інсульту. За нашими вимогами в такому закладі має обов’язково бути обладнання комп’ютерної томографії (КТ). Ми часто бачимо, що, наприклад обстеження на КТ, яке куплене за державні гроші, може бути закрите у вихідний день чи вночі. Також не секрет, що коли людина приходить у певний медзаклад, людині зразу дають рахунок на КТ та рентген дослідження”, – зазначила Наталія Гусак.
Голова НСЗУ каже, що у держави достатньо коштів, щоб дослідження на КТ робили безоплатно “24/7” відповідно до договору.
“Наприклад, за мамографію НСЗУ сплачує за кожне дослідження для жінки в якої є електронне направлення. Коли приходите з направленням на мамографію в заклад, який має договір зі службою та відкритий за кошти місцевого чи державного бюджету, і з вас беруть там гроші – це злочин. Треба писати відповідну скаргу до НСЗУ. Їх ми детально розглядаємо”, – зазначає голова служби.
Після розгляду скарг, НСЗУ зобов’язує заклади відшкодовувати людям гроші, які у них взяли за безоплатне обстеження, лікування та препарати. А контакт-центр НСЗУ працює за єдиним безоплатним номером: 0 800 60 20 19.
“Мене турбує, що під цими “фасадними змінами” (ред.- йдеться про фінансування державою ремонтів, нового обладнання тощо у медичних закладах), насправді є пацієнти, які мають недостатньо відповідної інформації. Через це, їхньою думкою маніпулюють. Досить важко знайти заклад, де за “фасадними змінами” відбулися концептуальні зміни”, – розповіла Наталія Гусак.
Також очільниця служби додала, що закликатиме голів громад наводити лад у себе в лікарнях. Тому, що законтрактовані заклади мають працювати для людей безоплатно.