-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатцям на замітку: щеплення від дифтерії – коли робити, види та побічна дія вакцинації

-Реклама-spot_img
spot_img

Через велику кількість невакцинованих людей в Україні існує загроза поширення захворювання серед населення.

У жовтні 2019 року випадки захворювання на дифтерію виявили на Закарпатті та у Києві.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих, пише 24канал.

- РЕКЛАМА-

Коли робити щеплення від дифтерії

Щодо дифтерії та правця імунітет зберігається лише на 10 років, тому лікарі радять робити ревакцинацію – повторне введення вакцини кожні 10 років. Тому якщо вам вкололи останню дозу в 16 років, а вам зараз 30, то це не означає, що у вас є імунітет від цих хвороб.

За календарем щеплень України вакцинація від дифтерії проводиться у 2-4-6-18 місяців6 років16 років і повторюється кожні 10 років.

Крім того, у разі якщо вас раніше не вакцинували, то треба зробити як мінімум три щеплення вакциною АДП-М – спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

З вакцинацією від кашлюка, дифтерії та правця як і з іншими хворобами в українців ще не все гаразд, оскільки необхідного рівня серед дітей у 95% ще не досягнуто.

Прикарпатцям на замітку: щеплення від дифтерії – коли робити, види та побічна дія вакцинації

Види вакцини проти дифтерії

  • АКДП (DTP) або АцКДС
    Вакцина кашлюково-дифтерійно-правцева адсорбована (Diphtheria (дифтерія), Pertussis (коклюш), Tetanus (правець)).
    Містить дифтерійний і правцевий анатоксини й коклюшні мікробні клітини. Іноді пишеться буква “ц”, яка позначає, що компонент кашлюку у вакцині суцільно клітинний. Для дітей до 4 років.
  • АаКДП (DTаР)
    Вакцина від дифтерії, правця та кашлюку, маленька “а” означає, що компонент кашлюку ацелюлярний (безклітинний), тобто в складі не ціла мікробна клітина, а її частини (антигени).
  • АаКДП (Tdap)
    Вакцина від дифтерії, правця та кашлюку, але компонент кашлюку ацелюлярний, і містить зменшену дозу коклюшу та дифтерії. Для дітей і дорослих.
  • АДП (DT) – анатоксин дифтерійно-правцевий.
  • АДП-М (Td) – анатоксин дифтерійно-правцевий зі зменшеним вмістом антигенів (буква “М”). Для дорослих і підлітків.
  • АП (TT) – анатоксин правцевий (Tetanus Toxoid). Застосовується для екстреної профілактики правця, але краще використовувати АДП-М.
  • АД-М – зі зменшеним вмістом дифтерійного анатоксину. Може використовуватися для ревакцинацій, якщо раніше була введена АП при травмі.

Побічна дія вакцини від дифтерії

Як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть викликати реакції, проте ризик померти від дифтерії набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Серйозні реакції на вакцини вкрай рідкісні.
Побічні ефекти, такі як: болісні відчуття і припухлість в місці ін’єкції або невелике підвищення температури, це звичайне явище.

Ускладнення після щеплення АДП-М у дітей розвиваються дуже рідко. Як правило, їх частота не перевищує в середньому 2 випадки на 100 000 дітей.

До ускладнень слід віднести такі стани, як:

  1. важкі алергічні реакції (анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк);
  2. менінгіт;
  3. енцефаліт;
  4. шок.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні