Прикарпатцям на замітку: що потрібно знати про штрафи за несплату комунальних послуг
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатцям на замітку: що потрібно знати про штрафи за несплату комунальних послуг

Автор: Марія Франчук-Левицька
23/08/2021 19:51
Благодійність для лікування дитини, приєднайся зараз.
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Постачальник має право нараховувати штраф або відключити комунальні послуги в разі, якщо споживач отримував якісні послуги і не оплачував їх з особистих причин.

Реклама: Місцеві пропозиції
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Альянс

Комфортне житло преміум класу в Івано-Франківську!

Що буде, якщо довго не платити за комунальні послуги?

У випадку водопостачання і централізованого опалення немає механізму відключення споживача від даних послуг. Єдина можлива міра покарання – постачальник послуг може подати в суд на боржників, повідомляє Правда.іф з посиланням на Finance.

У той же час, постачальники газу і електроенергії мають право відключити їх за несплату і подати на боржників до суду з метою стягнення боргів. У разі позитивного для позивача рішення суду виконавча служба заарештує банківські рахунки боржника і буде стягувати суму з офіційних джерел доходу, включаючи заробітну плату.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, в разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Якщо сума заборгованості становить понад 120 тис. грн, виконавча служба має право заарештувати нерухомість, що може стати приводом для виселення з квартири.

Важливо знати, що споживач може не оплачувати неякісні комунальні послуги. Відповідно до ч. 3 ст. 16 ЗУ Про житлово-комунальні послуги, постачальник зобов’язаний забезпечити споживача якісними комунальними послугами. Так само про це йдеться і в ч. 3 ст. 26 Закону України.