Прикарпатцям радять, як вберегтися від сонячного удару
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатцям радять, як вберегтися від сонячного удару

Автор: Світлана Якимчук
30/06/2021 17:46
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов

Влітку існує ймовірність отримати сонячний удар, відтак, які ж його симптоми та яким чином надавати допомогу, якщо він трапився.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Про це розповіла сімейна лікарка КНП “Надвірнянська центральна районна лікарня” Оксана Зінько, пише Суспільне.

За її словами, сонячний удар — це такий стан, що виникає внаслідок сильного перегріву голови прямими сонячними променями. Найчастіше його можна отримати у безвітряну погоду, при високій вологості повітря.

Здебільшого з діагонозом “сонячний удар” люди звертаються в лікарню влітку, цьому сприяє підвищена температура повітря. Загальні рекомендації полягають у тому, щоб утримуватись від засмагання з 11:00 до 16:00 — це найнебезпечніші години.

“Розрізняють три стани сонячного удару: легкого ступеня, середнього та важкого. Легка — це головна біль, нудота, прискорене серцебиття, дихання, — пояснює Оксана Зінько. — Вже при середній важкості виникає блювота, ризик знепритомніти. А ось вже важкий ступінь є дуже небезпечним, оскільки людина може періодично втрачати свідомість, може навіть впасти в кому, можуть бути судоми, а також галюцинації. У важкій формі цього стану, зустрічаються летальні випадки, які складають 30 %”.

Якщо виникли такі симптоми, лікарка радить перевести потерпілого у затінок або прохолодне приміщення, покласти на спину, розстібнути гудзики і пасок, щоб легше дихалось.

“Якщо у людини спостерігається блювота, тоді обов’язково перевернути її на бік і прикладати холодні компреси, змочені холодною водою. Деякі фахівці рекомендують ставити їх потерпілому від сонячного удару на голову та шию” — говорить Оксана Зінько.

Також необхідно давати людині багато пити. Це має бути прохолодна вода, бажано — негазована. Можна також використовувати трохи підсолену. Крім того, потрібно викликати швидку.