16 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 28 Березня, 2020
[adrotate group="4"]
Головна FB Прикарпатцям радять, як відзначити свята і залишитися здоровими
[adrotate banner="22"]

Прикарпатцям радять, як відзначити свята і залишитися здоровими

[adrotate banner="10"]

Фахівці радять прикарпатцям, як відзначити свята і залишитися здоровими після щедрих застіль.

Поради оприлюднили на сайті Івано-Франківської облдержадміністрації. Рекомендується наступне:

– Вечеряйте вчасно. У нічний час активність травлення (і виділення ферментів) мінімальна. Для зменшення перенавантаження шлунково-кишкового тракту вечеряйте за 3-4 години до сну.

– Для того, щоб допомогти своєму організму в процесі перетравлення їжі, прийміть одну-дві таблетки ферментативних препаратів перед тим, як сідати за стіл.

– Рекомендуємо максимально зменшити у святковому меню наявність страв з високим вмістом жирів та вуглеводів. Слід віддавати перевагу овочам, відварному або запеченому м’ясу, рибі, фруктам та зелені.

– Не заправляйте страви соусами та майонезом заздалегідь, робіть це безпосередньо перед подачею.

– Слідкуйте за термінами придатності як страв, так і продуктів з яких готуєте.

– Будьте обережні з екзотичними стравами. Куштувати незнайомі продукти слід обережно, «дегустаційною» порцією.

– Їжте помірно, ретельно пережовуючи, це допоможе не переїдати, адже насичення організму приходить через 20 хвилин.

– Правильно вживайте алкоголь. Зрозуміло, що у великій кількості випадків відмовитись від алкоголю не вдасться, однак, слід пам’ятати про міру. Дотримуйтеся золотого правила – пити не більше «однієї дози» алкоголю на годину. «Одна доза» – це 150 мл вина (1 склянка), або 360 мл пива (1 банка), або 30 мл міцного напою (1 чарка).

– За кілька днів до застілля почніть приймати вітаміни групи B, зокрема вітамін В1 (тіамін) і вітамін В6 (піридоксин), оскільки ця група вітамінів під час вживання алкоголю вимивається з організму і як наслідок відбуваються розлади роботи в ендокринній та центральній нервовій системах, порушується мозкова діяльність.

– Не змішуйте алкогольні напої, оскільки вони виготовляються на основі різної сировини та містять домішки. Разом це значно знижує здатність організму переробляти алкоголь та продукти його розпаду. Якщо спирт надходить в організм швидше, ферментативна система просто не справляється з його розщепленням. Як результат – ранкове похмілля через отруєння продуктами неповного розщеплення сумнозвісного етанолу.

– Наступного дня, після закінчення застілля, пийте більше води, яка допоможе вивести залишки алкоголю з організму. Також можна випити велику чашку міцного солодкого чаю, а з закусок – шоколад із високим вмістом какао, не менше ніж 70%.

[adrotate group="10"]
- Advertisment -[adrotate banner="32"]
- Advertisment -[adrotate group="8"]
- Advertisment -[adrotate group="1"]

ВАЖЛИВЕ!