Прикарпатець удостоєний почесної медалі від президента Польщі ФОТО та ВІДЕО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатець удостоєний почесної медалі від президента Польщі ФОТО та ВІДЕО

Автор: Світлана Якимчук
04/06/2021 12:53
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
blagodeveloper.com/promotional-landing/
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

82-річний прикарпатець Петро Грудзевич отримав медаль “Virtus et Fraternitas” від президента Польщі Анджея Дуди. Нагородження відбулося 2 червня у президентському палаці у Варшаві (Польща).

Реклама: Місцеві пропозиції
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Альянс

Комфортне житло преміум класу в Івано-Франківську!

Про це повідомив родич Петра Грудзевича — Олег Саноцький, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Петро Грудзевич зараз повертається із церемонії нагородження в Україну, — каже Олег Саноцький. — Церемонія вручення мала відбутися ще рік тому, але через пандемію перенесли.

Петро Грудзевич отримав медаль за те, що у 1986 році відмовився знищити хрести польських солдатів на кладовищі. Мова йшла про загиблих у польсько-радянській війні 1920 року. За це йому загрожувало покарання. Чоловік проживає у селі Дитятин Більшівцівської ТГ.

Під час вручення президент Польщі Анджей Дуда сказав, що це зворушливий момент для нього і це спосіб подякувати усім, хто продемонстрував честь і братерство у найважчі часи.

Коли жителі частини Європи зіткнулися із двома страшними тоталітаризмами: німецьким нацистським і радянським сталінським, а також ворожими для людства ідеологіями, були такі, котрі попри усі страхи, а часом попри раціональність, яка підказувала сховатися і не робити жодних рухів, змогли простягти руку іншій людині, — сказав Анджей Дуда.

У пресслужбі польського президента також повідомляють, що медалі “Virtus et Fraternitas” отримали Петро та Марія Базелюк, які під час війни переховували на Волині родину поляків Слоєвських із Гути Степанської.

Загалом нагороди отримали дев’ятеро людей із Чехії, Румунії, Словаччини, України та Угорщини, які допомагали польським громадянам у ХХ столітті.

Про кожного учасника також створили відео.