Прикарпатець зібрав понад 1000 унікальних експонатів, пов'язаних із Тарасом Шевченко
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатець зібрав понад 1000 унікальних експонатів, пов’язаних із Тарасом Шевченко

Автор: Світлана Якимчук
16/03/2023 17:14
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Майже у кожного свідомого українця вдома є щось, що пов’язане з творчістю Тараса Григоровича Шевченка: чи то “Кобзар”, чи то вишиваний портрет, але обов’язково вдома щось знайдеться.

А ось у пана Мирослава з Сопова, колекція, що пов’язана з Великим Кобзарем налічує більше 1000 експонатів.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Інформатор відвідав міні-музей нашого краянина, щоб розповісти Вам детальніше про незвичне хобі, передає Правда.іф.

Розпочалося все 15 років назад, саме тоді до пана Мирослава прийшла думка, щодо колекціонування. Зараз у його арсеналі близко 1000 різних варіацій Шевченка: і листівки, і портрети, і погруддя, і значки, і ще багато іншого.

На запитання, де найчастіше він знаходить експонати, чоловік відповідає, що шукає, як на просторах інтернету, так і на місцевих ринках. Буває і так, що його колекція поповнюється за допомогою краян, які допомогають Мирославу.

“Я хотів зробити виставку-музей ще до 200-річчя Шевченку, проте російсько-українська війна змінила мої плани. На все свій час”, – розповідає чоловік.

У чоловіка є й своя унікальна колекція “Кобзарів“ Тараса Шевченка. Серед зібраних книг – примірники видані у різні часи й у різних країнах світу. 

“Дорогий для мене експонат – це мініатюрний “Кобзар”, який був випущений у Кракові. Нелегко було його дістати, але вдалося. Також є декілька старовинних портретів, на яких зображений Шевченко та є напис “Слава Україні”. У той час такі картини вдома тримали тільки свідомі українці зі стійкою національною ідеєю, адже це не дозволяли зберігати вдома”, – додає пан Мирослав.

Більшість з експонатів колекціонер зберігає у своєму робочому кабінеті, де ми й побували, а також вдома.

Переглядайте фоторепортаж та розглядайте Шевченка у деталях.

Для тих, хто хоче особисто прийти в музей залишаємо номер телефону Мирослава, за яким ви можете домовитися про відвідини:

+38 (067) 743 69 00 (Мирослав)