Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатець Остап Українець погодився стати військовим представником в офісі мовного омбудсмана

Автор: Оксана Марушкевич
09/07/2025 19:08
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Письменник, перекладач і військовослужбовець Остап Українець повідомив на своїй фейсбук-сторінці про те, що він погодився на пропозицію стати військовим представником в офісі уповноваженого із захисту державної мови.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Про це пише Детектор медіа.

«Мені запропонували стати військовим представником в офісі мовного вповноваженого. Мої погляди на розвиток державної мови виявились суголосні запиту і потребі. Тож я погодився», — написав Українець.

Він зауважив, що вважає мовну безпеку невіддільною частиною ширшої системи безпеки. За словами Остапа Українця, він працюватиме над стратегією комплексного просування державної мови в усіх сферах.

«Я зацікавлений у тому, щоб зберегти систему правозахисту, вибудувану Тарасом Кременем. Я зацікавлений у тому, щоб офіс уповноваженого (у першій версії допису Остап Українець писав про “офіс Олександра Завальського”, — ред.) працював настільки ефективно, наскільки можливо. І я менше за все хотів би конфліктів у середовищі тих, із ким ми разом відстоювали українську в значно гірших умовах», — написав Українець.

Він також додав, що через кілька днів повернеться з відпустки і «повноцінно включиться в нову роботу».

Наразі невідомо, які повноваження передбачає посада військового представника в офісі уповноваженого із захисту державної мови, та хто запропонував Остапові Українцю її обійняти.

«Детектор медіа» звернувся до Остапа Українця по коментар та очікує на відповідь. 

У своєму дописі Остап Українець також опублікував лист-звернення філологів, активістів і волонтерів щодо поточної ситуації з українською мовою та зауважив, що він стане начерком до ширшої стратегії, яку наразі розробляють.

На думку авторів звернення, українська мова потребує активного просування. Вони також вважають, що необхідна міжвідомча співпраця, підтримка мовної адаптації, розбудова мовної індустрії та  дерусифікація публічного простору.

Автори звернення, серед іншого, зауважили, що готові підтримати кандидатуру актора, режисера, доцента Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Олександра Завальського як мовного омбудсмана, здатного реалізувати цю стратегію спільно з громадянським суспільством. 

Окрім Остапа Українця, лист підписали голова Українського інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров, представник «Культурних сил» Миколай Серга, блогер Андрій Шимановський, доктор мистецтва, викладачка сценічної мови КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого Карина Сухорукова, актор театру та кіно, волонтер Дмитро Вівчарюк, заслужена артистка України й артистка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Ірина Мельник.