Інстаграм – популярна платформа, яка дозволяє не тільки обмінюватися фотографіями зі своїми друзями і близькими, а й здійснювати продаж товарів через інтернет. Часто магазини замовляють рекламу у відомих блогерів, пропонуючи навзаєм свої товари або знижку на їх придбання, пишуть Версії.
Так трапилось і з блогеркою з Долини Мариною Павлик, відомою під ніком @vadymivnaaa.
Ще в жовтні 2019 року їй написали з акаунту магазину жіночого одягу sexseesm запропонувавши 30% знижки на замовлення взамін на рекламу в сторіс.
Блогерка погодилась на співпрацю. Обрала декілька товарів на сторінці на загальну суму понад 2000 гривень. Знижку їй надали та відправили реквізити для оплати.
Спочатку Марину насторожив той факт, що при оформленні платежу не підтягувала прізвище одержувача. Однак в магазині запевнили, що так буває, коли платиш з картки ПриватБанку на рахунок в банку Аваль.
Як тільки гроші були відправлені, менеджер магазину перестав відповідати в месенджері. Звісно ж, свого замовлення блогерка так і не отримала.
Через деякий час Марина помітила, що магазин і досі працює, але вже під назвою anhonores, а кількість його підписників зросла в рази.
Марина Павлик поділилась своїм негативним досвідом співпраці з шахраями в сторіс і отримала в дірект ще десятки повідомлень від людей, обдурених цим же магазином.
“В них там такі схеми, дуже все продумано, раз вже стільки років живуть за чужий рахунок. Просто мафія якась!”, – написала блогерка.
Одному з “замовників” вдалося дізнатися прізвище, на яке оформлена картка для оплати замовлених товарів. Втім поділитись номером телефону магазину чи іншими контактними даними менеджер відмовився.
Інша користувачка розповіла, як замовила в цьому магазині сукню на випускний для доньки. Звісно ж, товар їй так і не відправили.
“Стала їм писати, а вони мовчать. Головне, не блокують, а просто змінюють назву свого акаунту. Також в них зовсім відсутні коментарі, але тоді я цього не помітила. Глянула, що підписників дуже багато, то значить замовлення можна робити”, – ділиться своїм досвідом @_v_i_k_i_8_1_
Тільки за останній місяць магазин змінював назву 7 разів. Буквально за день з anhonores він став limynees. Часта зміна імені означає, що шахраї «засвітилися», на акк наскаржилися і т.д – тому час замітати сліди.
І ще декілька цікавих особливостей, які мали б насторожити клієнтів. На більшості відгуків замазані імена акаунтів. Під постами є сотні вподобань, проте нема жодного коментаря. Магазин не відправляє замовлення післяплатою. Магазин не вказує контактну інформацію та розташування облікового запису.
Наразі найпростіший спосіб позбавлення від шахраїв – блокування акаунта. Якщо ви заплатили та нічого не отримали, звертайтесь до поліції. Ці дії можна кваліфікувати, як шахрайство.