Прикарпатське бджільництво вийшло на новий рівень
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатське бджільництво вийшло на новий рівень

Автор: Влада Гнатів
07/01/2021 13:03
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Бджільництво на Івано-Франківщині виходить на новий рівень.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Пасіка сільського кооперативу «Селекціонер» у селищі Войнилів Калуського району отримала статус племінної. Таке визнання — великий успіх голови підприємства Ярослава Мухи та його партнерів, повідомляє “Голос України”.

«Упроваджуємо програму «Селекція та збереження карпатських бджіл». Статус племінного господарства важливий тим, що пасіка має право селекції бджіл, утримання селекційного матеріалу та його розповсюдження, а також становить генофонд країни», — акцентує Ярослав Муха.

Рік для СОК «Селекціонер» був насичений працею та науковими дослідженнями. Завдяки високогірному облітнику «Ґорґани», який розташований в Рожнятівському районі — в Карпатах на висоті понад 1000 м над рівнем моря, заготовили багато селекційного матеріалу. Разом зі співзасновниками кооперативу — дружиною Наталією і сином Володимиром, та пасічниками з різних регіонів проводили спостереження, що лягли в основу подальших експериментів. 

У партнерстві з закордонними колегами реалізують наступний етап розвитку програми «Селекція та збереження карпатських бджіл» — для покращення чистоти популяції цих комах працюють над створенням ізольованого расового облітника в Галицькому районі.

«Важливо, що маємо підтримку столичного Інституту бджільництва імені Прокоповича. Разом із науковцями беру участь у підготовці змін до чинного закону про бджільництво, що морально застарів. Залучатимемо народних депутатів до затвердження цих змін у Верховній Раді», — підсумовує Ярослав Муха.