Депутати Івано-Франківської обласної ради просять МОЗ придбати для Прикарпаття сучасний лінійний прискорювач, який допомагає лікувати пацієнтів з онкологічними захворюваннями.
Про це йшлося 24 грудня на засіданні Івано-Франківської обласної ради, інформує “Галка”.
Голова медичної комісії Андрій Яворський наголосив на придбанні такого апарату для області.
Голова облради Олександр Сич додав, що проходив лікування на такому апараті закордоном.
“Такий прискорювач допомагає уражати хвору клітину, але не зачіпає здорові клітини, бо там промінь, який можна направити в одну точку. На старих апаратах людей одночасно лікують та шкодять їм. Активісти не раз нам наголошували на придбані такого апарату, багато хто з них вже відійшли в кращий світ”, – говорить Сич.
ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ:
Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, звертаємося до Міністерства охорони здоров’я України з проханням придбати для Івано-Франківської області сучасний лінійний прискорювач із системою синхронізації відслідковування дихальних рухів у процесі опромінення.
Проблема злоякісних захворювань є однією з найактуальніших медико-біологічних та соціально-економічних проблем суспільства, оскільки пов’язана з постійним ростом захворюваності та високим рівнем смертності. Злоякісні новоутворення посідають друге місце у структурі смертності населення регіону після серцево-судинних захворювань.
В Івано-Франківській області щорічно реєструється понад чотири тисячі вперше виявлених випадків злоякісних утворень. Так, у 2020 році зареєстровано 4193 таких випадки.
Сьогодні променеве лікування жителів Прикарпаття проводиться на модифікаційно застарілих апаратах дистанційної гамма-терапії “АГАТ-Р1”,1989 року випуску, та Кобальт-60 F, 2008 року випуску.
Променевий метод лікування є передовою технологією боротьби із онкологічними захворюваннями.
Для області придбання сучасного лінійного прискорювача є надважливим питанням, адже це дасть можливість забезпечити якісніше та ефективніше лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями згідно із сучасними міжнародними клінічними протоколами.
На відміну від гамма-апарату він не містить радіоактивне джерело іонізуючого випромінювання Кобальт-60, а самостійно генерує випромінювання, тому не становить загрозу радіоактивного забруднення навколишнього середовища.
Такий прискорювач забезпечує можливість локального опромінення вогнища онкологічного новоутворення максимально допустимою дозою радіоактивних речовин з мінімальним променевим навантаженням на оточуючі здорові тканини та органи пацієнта, не потребує періодичної заміни джерела випромінювання (один раз на 5 років), а також знижує рівень променевих ускладнень та зменшує термін перебування хворих у стаціонарних умовах.
Корпусне приміщення для встановлення лінійного прискорювача уже зведено.
З уваги на викладене вище, просимо придбати та передати для Івано-Франківської області сучасний лінійний прискорювач.