12 C
Ivano-Frankivsk
Середа, 27 Травня, 2020
Головна FB Прикарпатські депутати проситимуть центральну владу посприяти у відкритті пункту пропуску до Румунії...

Прикарпатські депутати проситимуть центральну владу посприяти у відкритті пункту пропуску до Румунії у Верховинському районі

На сесії обласної ради 13 грудня прикарпатські депутати проситимуть у президента й Кабміну створення міжнародного пункту пропуску на Прикарпатті.

Про це йшлося 11 грудня на президії обласної ради. На порядку денному розглянули питання “Про звернення обласної ради щодо необхідності відкриття пункту пропуску на українсько-румунському кордоні”, інформує “Галка”.

Обласна рада планує звернутися до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра та Верховної Ради стосовно необхідності відкриття пункту пропуску на кордоні з Румунією в районі населених пунктів Шибене (Верховинський район) та Поеніле-де-Суб-Мунте (повіт Марамуреш, Румунія).

“Відкриття міжнародного пункту пропуску є доцільним та потрібним, матиме важливе значення для активізації та поглиблення економічних, культурних, політичних зв’язків між Україною та Румунією, між Івано-Франківською областю та повітом Марамуреш і сприятиме налагодженню контактів між місцевими громадами, організаціями та громадянами”, – йдеться у зверненні.

У документі зазначено, що нині Івано-Франківська область є єдиним прикордонним регіоном України, що не має жодного пункту пропуску на своїй території при наявності державного кордону з Румунією протяжністю близько 50 км.

“Як свідчать фахові економічні дослідження, відкриття пункту пропуску створить передумови для будівництва щонайменше трьох гірськолижних курортів із розрахунковою вартістю інвестицій 329 мільйонів євро. Це, у свою чергу, зумовить значне збільшення кількості туристів, що подорожують до прикордонних територій (близько 800 тисяч ночівель на рік). Очікується створення близько 10 тисяч робочих місць. Просимо ініціювати обмін дипломатичними нотами щодо відкриття зазначеного міжнародного пункту пропуску для пішохідного та автомобільного сполучення”.

За словами першого заступника голови облради Василя Гладія, це питання – є стратегічним для області.

“Воно відкриє можливість розвитку не тільки Верховинського району, а й усієї області. Українська та румунська сторона домовилися діяти скоординовано. Тепер хочемо, щоб керівництво держави розблокувало це питання і зробило кроки до майбутнього”, –  каже Гладій.

Президія вирішила схвалити звернення та передати на розгляд сесії обласної ради.

З проєктом рішення можна ознайомитися тут.

2 КОМЕНТАРІ

2
Залишіть коментар

avatar
2 Дерево коментарів
0 Дерево відповідей
0 Підписники
 
Найпопулярніші коментарі
Найактивніші обговорення
2 Автор коментаря
CтудентГість Автор останнього коментаря
  Підписка  
новизні давності найбільш залайкані
Сповіщення про
Cтудент
Guest
Cтудент

Ага, одні старцуни будуть їздти до других на заробь’єткі. Та й пару євро можна запроститутити… пардон, – зароксолянити…

Гість
Guest
Гість

депутаты уже в предвкушении барышей с контробанды…будет как на закарпатье…

- РЕКЛАМА -
  • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
  • цитадель
  • Купити квартиру Івано-Франківськ
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!

Маски для волосся: дбайливий догляд та швидке вирішення певних проблем

0
Маска для волосся – це ефективний косметичний засіб, який успішно справляється з рішенням різних завдань. Такий продукт може бути використаний в поєднанні...