Прикарпатські хірурги вперше видалили рідкісний утвір підшлункової залози
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатські хірурги вперше видалили рідкісний утвір підшлункової залози

Автор: Олег Мамчур
06/03/2024 20:23
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Пухлина Франца є рідкісною пухлиною підшлункової залози з невизначеним злоякісним потенціалом.

Про це інформує на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Вперше онкохірурги КНП Прикарпатського клінічного онкологічного центру ІФ ОР провели лікування рідкісного утвору підшлункової залози – пухлини Франца.

За даними ВООЗ, у структурі новоутворень екзокринної частини підшлункової залози вона становить всього 1-2%. Основною і єдиною тактикою лікування є хірургічне втручання, що дозволяє гарантувати сприятливий прогноз для пацієнтки.

45-річна пацієнтка звернулась зі зверненням щодо наявності утвору підшлункової залози, виявленому при профілактичному огляді. Після дообстеження випадок винесений на розгляд мультидисциплінарної комісії, де було вирішено провести хірургічне лікування з подальшим гістологічним та імуногістохімічним дослідженням.

Лікарі-хірурги виконали операцію Уоршоу: лапароскопічна дистальна резекція підшлункової залози із збереженням селезінки.

При ревізії віддалених метастатичних вогнищ не виявили, пухлина розміром 3х4 см розташована на межі тіла та хвоста підшлункової залози. Операція проведена успішно, післяопераційний період протікав без ускладнень. Пацієнтка виписана додому у задовільному стані.

Після проведення імуногістологічного дослідження підтвердили діагноз – солідна псевдопапілярна неоплазія хвоста підшлункової залози або пухлина Франца.

“Цей випадок – ще один доказ, чому не варто нехтувати профілактичними обстеженнями, адже раннє виявлення онкологічного захворювання в рази підвищує шанси на якісне лікування та повноцінну ремісію”, – йдеться в дописі.