Збільшення снігового покриву в лісах та зниження температури повітря зменшують можливість диким тваринам якісно та регулярно харчуватись. Підгодівля, яку здійснюють мисливознавці та єгерські служби, дозволяє звірам поновити сили і втримати той вітамінно-жировий баланс, що сприяє їх адаптації до погодних умов і допомагає вижити у складний період зими.
Лісова охорона активно патрулює мисливські угіддя Прикарпаття, допомагає єгерським службам проводити підгодівлю тварин і птахів. Тільки держлісгоспами Івано-Франківського обласного управління у 2021 році заготовлено понад 66 тонн сіна, 47 тис штук кормових віників, 63 тони концентрованих кормів (кукурудзи, жолудів, зернових), йдеться на сайті Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, пише Правда іф
Сіно, кормові віники, зерно, жолуді, коренеплоди – найкраще смакують парнокопитним. Для копитних також підходять озимі жито і пшениця, горох, сушена конюшина, топінамбур, кормова капуста, кукурудза та ін. Справжніми ласощами для лісових мешканців є кормові віники з молодих пагонів ясеня, верби, осики, горобини, яблуні, груші лісової, крушини. Місця для підгодівель єгері облаштовують там, де найчастіше збираються тварини певного виду. Адже там більша можливість виснаження природних ресурсів і зменшення харчів. Такі годівниці найчастіше встановлюють далеко в лісі, щоб звірі не боялася підходити до цього місця.
Важливим елементом підгодівлі взимку для диких тварин є сіль. Така підгодівля особливо добре впливає на організм оленів, зайців-русаків та кабанів, зміцнює їх, підсилює імунітет і допомагає протистояти різноманітним захворюванням, а також сприяє доброму розвитку плоду у вагітних самиць.