На Прикарпатті можливих інфікованих китайським коронавірусом (видом пневмонії) в першу чергу готові зустріти в міжнародному аеропорті “Івано-Франківськ”.
Про це йшлося на спільній прессконференції щодо ситуації із захворюваністю на грип та коронавірус. Її провели в обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я.
“У нас є вся інформація про літаки, які прибувають в місто. В разі, якщо командир борту бачить якусь ситуацію з хворими в літаку, він інформує диспетчера, а той медиків. У аеропорту має бути кімната огляду і ізолятор з окремим входом. Ми готові в більшій мірі до викликів, які є в світі”, – розповів директор обласного лабораторного центру МОЗ Руслан Савчук.
В область також терміново доставляють спеціальні ТЕС-системи для швидкої діагностики китайського коронавірусу. Випадків підозри на китайський коронавірус на Прикарпатті ще не було.
Заступниця директора лабораторного центру Тетяна Джус розповіла, що за даними щотижневого моніторингу в області захворіли на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції 73 тисячі осіб, 50 тисяч – діти. Понад 2 тисячі хворих госпіталізували. Цей показник нижчий, ніж у минулому році. Пік захворювання на грип і ГРВІ очікують через два-чотири тижні, пише “Галка”.
“На сьогодні в області закрито тільки п’яту початкову школу у Калуші. Минулого року в цей час закритими були 17 освітніх закладів”, – додала Джус.
Джус додала, що звичайний коронавірус є в Україні.
“Він дуже патогенний збудник, який викликає дуже складні ускладнення і миттєво протікає. Тому ми насторожені. При перших ознаках радимо викликати лікаря додому – висока температура, кашель, недомагання. Він веде себе схоже, як пандемічний грип. Засторога – вберегтися від масового скупчення населення. Контакт з хворим відбувається дуже швидко. Треба часто мити руки”, – додала експертка.
Директор обласної клінічної інфекційної лікарні Роман Остяк наголосив, що ураження коронавірусом викликає кисневий голод мозку та його набряк, і може призвести до швидкої смерті. Він наголосив, що вакцини від китайського коронавірусу в світі ще немає. Тож в аптеках такі препарати наразі не зустріти.
“По даних нашої клініки. Ми постійно маємо проблему, що сімейні лікарі часто лікують хворих на грип чи ГРВІ по телефону. А кожна людина знає, що є цілодобовий заклад, де надають меддопомогу і вони до нас приїжджають. В середньому у нас 20-30 консультацій в день. Але паніки щодо коронавірусу в області нема”, – додав Остяк.