-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатські підприємці очима статистики

-Реклама-spot_img
spot_img

На Івано-Франківщині у секторі малого бізнесу, що є самостійною, гнучкою, прогресивною формою функціонування й розвитку сучасних продуктивних сил, діє 54,7 тис. суб’єктів господарювання, серед яких переважаючою є частка фізичних осіб-підприємців (85%).

Про це інформує Головне управління статистики.

Фізичними особами-підприємцями здійснюється діяльність майже в усіх сферах економіки, зокрема, їх частка у загальній кількості суб’єктів господарювання, що займаються оптовою та роздрібною торгівлею, ремонтом автотранспортних засобів, тимчасовим розміщуванням й організацією харчування, у сфері інформації та телекомунікацій становить понад 90%, наданням транспортних, складських, поштових та кур’єрських послуг – 87%, у промисловості – 68%, у будівництві – 46%, у сільському, лісовому та рибному господарстві – 39%.

- РЕКЛАМА-

У сфері малого бізнесу області зайнято 122,3 тис. осіб, у тому числі 85,5 тис. (70%) – у фізичних осіб-підприємців. Частка фізичних осіб-підприємців у загальному обсязі реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктами малого підприємництва склала 46%, малих підприємств (юридичних осіб) – 54% (за результатами діяльності у 2019р.).

У 2020р. в області діяло 7754 малих підприємства, що у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення склало 57 одиниць. У загальній кількості малих підприємств 6809 (83,8%) – мікропідприємства. Розподіл малих підприємств за видами економічної діяльності порівняно з попередніми роками суттєво не змінився: майже чверть підприємств малого бізнесу займалися оптовою та роздрібною торгівлею; ремонтом автотранспортних засобів і мотоциклів, 17% – працювали у промисловості, 14% – у будівництві, 11% – у сільському, лісовому та рибному господарстві, 10% – здійснювали операції з нерухомим майном.

На малих підприємствах області у 2020р. було зайнято 34,6 тис. працівників або в середньому 4 особи у розрахунку на одне підприємство. За видами економічної діяльності найбільше працівників зайнято у промисловості (23,9%), оптовій і роздрібній торгівлі; ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів (19,7%), будівництві (14,3%), сільському, лісовому та рибному господарстві (7,6%).

Підприємствами малого бізнесу у 2020р. реалізовано продукції (товарів, послуг) на 28,9 млрд. грн (на 14,2% більше, ніж у 2019р.), що склало 23% від загальнообласного обсягу; у розрахунку на одну особу – 874,4 тис.грн (у 2019р. – 768,3 тис.грн).

У структурі реалізованої продукції (товарів, послуг) малих підприємств 42,3% належало підприємствам оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, 21,3% – промисловості, 13,7% – будівництва, 8,5% – сільського, лісового та рибного господарства. Більше половини обсягів реалізованої продукції у даному секторі економіки області (55,1%) забезпечили малі підприємства м.Івано-Франківська.

За результатами діяльності у 2020р. малими підприємствами області отримано 636 млн.грн прибутку проти 697,4 млн.грн збитку у 2019р. Прибутковими підприємствами, частка яких у загальній кількості становила 77,1%, отримано 2222,2 млн.грн прибутку, що на 16,3% більше обсягів прибутку у попередньому році.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні