Прикарпатські письменники поділилися спогадами про поета Дмитра Павличка
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатські письменники поділилися спогадами про поета Дмитра Павличка

Автор: Світлана Якимчук
31/01/2023 15:48
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов

29 січня у віці 93 роки помер відомий український поет Дмитро Павличко.

Письменники Івано-Франківщини Євген Баран та Ольга Слоньовська поділилися із Суспільним спогадами про поета й перекладача та літературного критика Дмитра Павличка, який народився у селі Стопчатів Косівського району, передає Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Письменники пригадують, що Дмитро Павличко допомагав молодим авторам з Прикарпаття реалізувати свої літературні таланти, мотивував їх писати вірші. Він готував передмови до їхніх книжок та опікувався, коли ті приїжджали до Києва на літературні заходи. Його колеги по творчості кажуть, що біографія поета — це історія України XX століття.

“Він був депутатом Верховної ради України в 1990 році. Був тим, хто укладав текст Декларації про незалежність. Є фрагмент спогадів, де Павличко в метушні депутатських суперечностей підходить до Кравчука, каже, підписуй документ, інакше я тебе задушу. Пристрасний чоловік, контрастний чоловік, великий чоловік”, — характеризує поета літературний критик Євген Баран.

Євген Баран. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прикарпатська письменниця Ольга Слоньовська розповідає про підтекст пісні “Два кольори”.

Ольга Слоньовська. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Всі знають пісню “Два кольори”, але мало хто знає, що за цю пісню Павличко мало не розпрощався з життям, тому що цензор сказав, що це — бандерівський прапор. Червоне — то любов, а чорне — то журба. Бо бандерівський прапор дійсно: червоне — кров, а чорне — земля. І закрутилося дуже недобре і для композитора також. І це була не одна така ситуація”, — говорить письменниця Ольга Слоньовська.