Стихійні займання на сміттєзвалищах або недбале поводження з вогнем – часті причини великих пожеж. Процес горіння на полігонах твердих побутових відходів супроводжується цілим «букетом» отрут і токсинів, які можуть згубно впливати не лише на людський організм, а й завдають непоправної шкоди довкіллю.
Пише Правда.іф з посиланням на пресслужбу Калуського РУ ГУ ДСНС в Івано-Франківській області.
“Пожежі на полігонах твердих побутових відходів (сміттєзвалищах) належать до найбільш складних і тривалих, гасіння яких вимагає залучення значних ресурсів, зусиль, засобів і часу. Прогнозування та попередження пожеж на полігонах (сміттєзвалищах) вкрай ускладнено, оскільки важко визначити можливі осередки підвищення температур через різну питому теплоємність відходів. Доки вогонь або дим не вийшли на поверхню, виявити осередок загоряння візуально практично неможливо. В основному пожежі виникають у пожежонебезпечний період. Основною причиною виникнення пожеж залишається людська необачність і недбалість, нехтування правилами пожежної безпеки, необережне поводження з вогнем, порушення технологічного регламенту захоронення твердих побутових відходів”, – зазначають рятувальники.
Рятувальники провели обстеження полігонів побутових відходів та стихійних сміттєзвалищ, які наявні в зоні відповідальності Калуського РУ, із залученням БПЛА, на предмет загорянь. Під час обстеження виявлено загоряння полігону твердих побутових відходів в с. Тростянець Долинської міської ради, балансоутримувачем якого є КП “Комунгосп” Долинської міської ради.
ДСНС вкотре наголошує на необхідності суворого дотримання протипожежних правил та забороні спалювання сухої трави та сміття на відкритих територіях.