Прикарпатські спортсмени здобули найбільше нагород на всеукраїнському турнірі з вільної боротьби серед юніорів

21 липня в Івано-Франківську відбувся XIII всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юніорів 2007-2009 років народження. Його присвятили прикарпатським ветеранам боротьби та полеглим військовим.

Про це Суспільному розповів співорганізатор турніру, віцепрезидент обласної федерації вільної боротьби Орест Яковина.

З його слів, участь у турнірі взяли приблизно 150 спортсменів. Вони змагалися у десятьох вагових категоріях — від 45 до 110 кілограмів.

“Провідні бійці всіх вікових категорій приїхали до нас із різних областей: Харківської, Одеської, Полтавської, Київської, Львівської, Тернопільської та інших. У фіналі — найбільше учасників з Франківщини. На чемпіонаті серед юніорів, який відбувся в квітні у Збаражі, наша збірна також виборола перше місце”, — каже Яковина.

З його слів, на турнірі відбирають спортсменів у збірну України, яка виступатиме на чемпіонаті світу серед кадетів.

Спортсмени з Франківщини здобули найбільше нагород на всеукраїнському турнірі з вільної боротьби серед юніорів

В Івано-Франківську відбувся XIII всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юніорів. Суспільне Івано-Франківськ

У ваговій категорії 55 кілограмів “золото” виборов Зураб Алоєв з Калуша. Спортсмен займається вільною боротьбою дев’ять років. Він розповів, що для участі у турнірі приїхав з Німеччини, де наразі мешкає.

“Я повинен приїхати сюди для відбору на чемпіонат світу. На чемпіонаті Європи мав третє місце серед кадетів до 17 років, друге — до 15 років. Два роки тому здобув “бронзу” на чемпіонаті Європи до 15 років. Три рази виступав”, — говорить Зураб Алоєв.

Зі слів спортсмена, його мрія — виграти чемпіонат світу та здобути перемогу на Олімпійських іграх. У цьому Зураба Алоєва підтримують його батьки та близькі.

Зураб Алоєв

У ваговій категорії 55 кілограмів “золото” виборов Зураб Алоєв з Калуша. Суспільне Івано-Франківськ

Кирило Терновий — срібний призер чемпіонату України до 17 та 20 років. Хлопець приїхав із Полтави та переміг на турнірі у найбільшій ваговій категорії — 110 кілограмів.

“На цьому турнірі не було важко. Гарне місто. Турнір сподобався. Наступний етап — чемпіонат світу. Моя мета — перше місце, ніякого другого”, — каже Кирило Терновий.

По центру — Кирило Терновий. Суспільне Івано-Франківськ

Кирила тренує Шакро Маркарян. До Івано-Франківська він привіз команду з сімох спортсменів з Полтави. Його вихованці здобули три нагороди — “золото”, “срібло” та “бронзу”.

“У вільній боротьбі нелегко знайти і підготувати спортсменів у важкій вазі. У нас є ще хлопець, категорія 92 кілограми. Він тут третє місце виборов. Вони разом три роки трудяться і результат приходить. Надіємося “дотягнути” з ними до дорослих”, — говорить тренер Шакро Маркарян.

За підсумками змагань, спортсмени з Івано-Франківської області вибороли перше загальнокомандне місце. В їхньому активі є чотири золоті, п’ять срібних та одна бронзова нагорода.