-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатського нардепа від “Зекоманди” підозрюють у корупції

-Реклама-spot_img
spot_img

Депутати “Слуги народу” опинились в епіцентрі можливого корупційного скандалу, через який керівництво партії вирішило перевірити народних обранців на поліграфі. Причина — нардепи не дають ліквідувати майданчики, через які українці втрачають мільярди гривень при продажі майна.

Серед тих, хто голосував проти, — депутат із Калуша Олег Марусяк, який пройшов у Верховну Раду за списком партії “Слуга народу”.

Причина цієї війни в “Слузі народу” — законопроєкти, які стосуються електронних майданчиків, що заробляють на посередницьких послугах для оцінщиків майна, і які пов’язують з депутатом Антоном Яценком, інформують “Вікна” з посиланням на “Економічну правду”.

- РЕКЛАМА-

Під час ухвалення бюджету на 2018 рік Рада проголосувала за поправку, яка дозволила створити посередників (“електронні майданчики”) між оцінщиками майна та електронною базою Фонду державного майна. Завдання у посередників просте: вони пересилають дані й отримують за це з кожної операції оцінки від 500 до 1 800 гривень. Протягом року окремі депутати вносили законопроєкти, які б дозволили цю “схему” ліквідувати, але до ухвалення так і не дійшло. До цієї ініціативи повернулись після зміни влади: група депутатів від “Слуги народу” внесла новий законопроєкт, який дозволяє  позбутись цієї “корупційної ренти”.

Незацікавлені у змінах бенефіціари згаданої схеми перейшли в контрнаступ і зуміли переконати частину депутатів, в тому числі парламентарів від “Слуги”, бойкотувати цей процес. Як виявилось, частина депутатів могла отримати за це “винагороду” у розмірі 30 тисяч доларів у одні руки.

Ключові події навколо цієї історії відбулися на засіданні Комітету податкової політики 18 жовтня. Тоді частина депутатів проголосували “проти” винесення на розгляд Ради доопрацьованого законопроєкту, що ліквідує “схему” з посередниками. З того моменту ці групи воюють одна з одною і обливають один одного брудом як публічними каналами, так і в закритих партійних переписках. 

Після скандального голосування, коли все стало відомо Володимиру Зеленському, керівництво Офісу президента та партії “Слуга народу” вирішили перевірити частину депутатів  на детекторі брехні. Йдеться про можливе позбавлення депутатських мандатів.

“Вважаю, що всі члени Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики повинні пройти перевірку на детекторі брехні. Якщо цією перевіркою буде встановлена хоча б найменша вірогідність того, що хтось із депутатів брав гроші за голосування на комітеті, цими депутатами мають зайнятися антикорупційні органи”, — повідомив у соцмережі Володимир Зеленський.

“За” проголосували: Данило Гетманцев (СН), Мар’ян Заблоцький (СН), Олег Устенко (СН), Олександр Сова (СН), Олександр Ковальчук (СН), Галина Васильченко (Голос), Ярослав Железняк (Голос)

“Проти”: Олексій Ковальов (СН), Олександр Дубінський (СН), Олег Марусяк (СН), Анастасія Ляшенко (СН), Ігор Палиця (За майбутнє), Ніна Южаніна (ЄС)

“Утримались”: Олексій Леонов (СН), Юлія Діденко (СН), Ольга Василевська-Смаглюк (СН), Анна Колісник (СН), Олег Воронько (СН), Андрій Холодов (СН)

Не голосували, але були присутні: Елла Рєпіна (СН), Ірина Алахвердієва (СН), Юрій Солод (ОПЗЖ), Дар’я Володіна  (СН) вийшла.

Відсутні на засіданні з початку і до кінця: Вікторія Кінзбурзька та Євген Петруняк (СН), Тарас Козак та  Ігор Абрамович (ОПЗЖ), Ольга Бєлькова і Андрій Ніколаєнко (Батьківщина), Олександр Герега (За майбутнє), Олег Кулініч і Роберт Горват (позафракційні).

Прикарпатського нардепа від "Зекоманди" підозрюють у корупції

Крім того, Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомляє, що 11 народних обранців, які є членами парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по 30 тис. доларів США неправомірної вигоди за голосування проти законопроєкту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості на засіданні Комітету Верховної Ради.

Відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.

Санкція цієї статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування доручено детективам НАБУ. Процесуальне керівництво здійснюватиме Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету

4 КОМЕНТАРІ

  1. ЗЕлупи ,ві єнто сдєлалі,вас сук продажних нащадки прокленуть.

  2. Президент зі своєю командою й справді хочуть змін, але от свиней багато пролізли в Раду в президентську партію і серуть

  3. шо вже почали брати, нарешті. Найкращий детектор – це ножик біля органів розмноження.

  4. Якщо схеми корупційні то чому той Яценко ще не в буцигарні а ним не зайсмаються численні “антикорупційні” органи

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні