Суд відмовився штрафувати водія, який у час карантину перевозив у своєму мінівені велику кількість пасажирів
Диван на коліщатках в темній вітальні

Прикарпатський суд відмовився штрафувати водія, який у час карантину перевозив у своєму мінівені велику кількість пасажирів

Автор: Ігор Василик
03/09/2020 10:29
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама

31 серпня Коломийський міськрайонний суд виніс постанову у справі щодо порушення водієм правил карантину, пише ГК.

Як стало відомо в ході розгляду справи, 21 липня інспектор Коломийського відділення поліції капітан поліції Р. Далибожик склав протокол на водія мікроавтобуса. У протоколі йшлося про вчинення водієм адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП (Порушення правил карантину людей).

Водій 21 липня о 07:32 в місті Коломия по вулиці Карпатська керував транспортним засобом Volkswagen T4 та перевозив 11 чоловік, що не передбачено технічними умовами транспортного засобу. Згідно них, у салоні може знаходитися до 9 осіб.

Сам водій надав суду пояснення, у яких заперечив свою вину. Він вказав, що не є суб’єктом адміністративного правопорушення, взагалі не працює, підприємницькою діяльністю не займається і є інвалідом третьої групи. А у той день він начебто віз людей на поїзд до Івано-Франківська, оскільки його просто попросили підвезти їх. Справу він попросив закрити.

Суд, розглянувши всі докази і обставини справи, дійшов висновку, що водій справді був би винен у порушенні правил карантину, якби здійснював регулярні перевезення. Однак постанова Кабміну про те, що на період карантину не можна перевозити більше пасажирів, ніж в автомобілі передбачено сидячих місць, не діє на обвинуваченого – адже він є непрацюючим.

Як йдеться у тексті постанови, інспектори поліції не зібрали докази, що доводили б вину водія. Адже у справі, в тому числі, з незрозумілих причин відсутні покази свідків.

В результаті Коломийський міськрайонний суд постановив закрити справу відносно водія у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення – оскільки він не є суб’єктом господарювання і тому не може бути суб’єктом правопорушення.