Актуально зараз

«Прикарпаття» фінішує на престижному п’ятому місці Першої ліги

spot_img

Заключний матч Чемпіонської групи не мав прямого й вирішального значення. Він не визначив долю останнього місця в першій десятці, тому що СК Полтава, хоча й відстає від ФСК Маріуполь на три очка, поступається йому за особистими матчами.

Він не похитне Прикарпаття на престижному п’ятому місці, тому що, хоча Кудрівка-Нива рівна з ним за очками, на першому етапі була гіршою (0:1, 2:2), пише Sport Arena.

Вже в дебюті Цюцюра після подачі з правого флангу пробивав у ближню дев’ятку (сейв Васецького), небезпека відчувалася й після кутового, який послідував далі. А на 9-й хвилині вже Горжуй змістився з лівого краю й пробивав – вийшло вище воріт.

На жаль, уже на 11-й хвилині прозвучала сирена повітряної тривоги – в Полтаві навесні рідко який матч вдається провести без вимушених затримок воєнного часу. Після відновлення гри на ударній позиції опинився Вівдич, але забити Бобинцю не зумів – після удару з правого кута воротарського майданчика м’яч пройшов вздовж воріт. Слідом Щербак після перепасовки в чужому карному запустив м’яча над поперечиною. Далі вже Шаповалов з пасу Щербака не влучив у дальню «шістку». Бобинець відбив також дальній удар, здається, від Даниленка.

Хома дещо розбавив цю домінацію своїм рейдом з ударом, а удар Рудюка навіть змусив Васецького знову виручати. Але, треба визнати, СК Полтава справді потужно проводила перший тайм і закономірно довела його до логічного завершення. Хорошу швидкісну атаку з глибини поля починав Горжуй. Він підключив Щербака, капітан протягнув м’яча через лівий край і вистелив простріл вглиб карного майданчика. Туди якраз набігав Одарюк, лівою ногою пробивши невідпорно низом – 1:0. Четвертий гол при двох асистах у 10 матчах Володимира за нову свою команду.

Був чудовий шанс відігратися в Прикарпаття: Цюцюра закидав м’яча на хід Хомі, проте претендент на одноосібний титул найкращого бомбардира прямо перед воротарем лише ткнув у бік Васецького замість акцентованого удару. У відповідь активний Вівдич декілька разів виходив на ударні позиції – і досягнув свого. Коли в ході однієї з атак другим темпом Плахтир лівою навісив з лівого напівфлангу, Олександр головою в падінні запустив м’яча в дев’ятку – 2:0. Для Вівдича це сьомий гол у 21 матчі за СК Полтава.

А відразу після перерви було «зламано хребет» інтризі. Щербак і Одарюк чудово розіграли атаку в глибині поля, Вівдич обійшов воротаря, але не став пробувати забити з гострого кута. Його простріл з близької відстані замкнув Горжуй – 3:0. Четвертий гол у 24 матчах для Максима. Чим відповіло Прикарпаття? Неточним і слабким ударом здалеку Бучакчийського та проходом вздовж лицьової лінії Цюцюри, який не мав шансів з нульового кута пробити Васецького. Двічі пробивав Соловйов, один раз – Цюцюра. Весь час м’яч оминав ворота полтавців. Божевільний шанс мав Швець, але зблизька з подачі Цюцюри головою влучив м’ячем у стійку.

А що ж господарі? По рахунку грали впевнено й перебіг гри контролювали спокійно. Мали небезпечний штрафний, а ще в одному моменті Одарюк розстрілював впритул воротаря та добивав з розвороту – м’яч бадьоро проскакав повз ворота. А коли ще й Хома отримав червону картку за відмашку від Плахтиря при власному кутовому, все на цьому закінчилося. 37 очок набирає СК Полтава в дебютному сезоні в Чемпіонському раунді й гучно грюкає дверима. Прикарпаття не змогло допомогти своєму «Довбику» виграти локальне «Пічічі», та й сам Хома, будемо відверті, суттєво знизив оберти навесні.