Разом із заступницею голови обласної державної адміністрації Людмилою Сірко він побував у кількох закладах охорони здоров’я області, а саме, у КНП «Міська клінічна лікарня № 1 Івано-Франківської міської ради», КНП «Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» та КНП «Галицька лікарня».
Метою поїздки було проаналізувати та обговорити модель Івано-Франківського госпітального округу, пише Правда з посиланням на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію.
Власне, одним із етапів реформування системи охорони здоров’я і є формування спроможної мережі лікарень.
Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко, при створенні спроможної мережі не йдеться про закриття лікувальних закладів, які залишаться поза нею, адже ці лікарні й надалі контрактуватимуться з НСЗУ.
«Вдалося відвідати кілька прикарпатських лікарень. І перше що хотів би сказати, що деякі з них вже на рівні, якому мають відповідати кластерні лікарні. А з деякими, ще працюватимемо над посиленням спроможності. Попередньо, з місцевою владою зафіксували, що госпітальний округ на Івано-Франківщині виглядатиме так: 2 лікарні стануть надкластерними, 5 лікарень – кластерними, 10 лікарень – загальними», відвідавши область, зазначив Олексій Яременко.
Спроможна мережа будуватиметься за принципом госпітальних округів, які поділятимуться на кластери.
А це, своєю чергою, оптимізує лікувальну мережу та зосередить високоспеціалізовані медичні послуги в потужніших лікарнях, які відповідають всім вимогам та матимуть все необхідне обладнання для діагностики та лікування.
“Створення спроможної мережі лікарень дозволить забезпечити наших краян якісними медичними послугами, які відповідають міжнародним стандартам та практикам, – зазначив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко. – Адже при її формуванні враховували конкурентоспроможність лікарень, зібравши статистичні дані з урахуванням оптимального часу довезення пацієнтів до лікарні, кількість мешканців, потужності закладів охорони здоров’я та можливості перепрофілювання під ключові медичні сервіси, з метою покращення якості та доступності медичної допомоги”.