Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпаття заробило 2,6 мільйона від продажу необробленої деревини через аукціони “Прозорро.Продажі”

-Реклама-spot_img
spot_img

Лісові господарства Івано-Франківської області, які реалізовували необроблену деревину через онлайн аукціони «Прозорро.Продажі» протягом лютого та на початку березня 2020 року заробили 2,603 млн грн.

Всього лісові господарства України, які реалізовували необроблену деревину протягом лютого та на початку березня 2020 року через систему електронних аукціонів “Прозорро.Продажі” отримали 35,9 млн грн доходу.

У топ-5 областей також увійшли: Житомирська область – 9,696 млн грн, Волинська – 6,224 млн грн, Черкаська – 5,847 млн грн, Рівненська – 2,2 млн грн. 

- Advertisement -
Прикарпаття заробило 2,6 мільйона від продажу необробленої деревини через аукціони “Прозорро.Продажі”

Загалом, від початку продажів необробленої деревини через систему “Прозорро.Продажі” було оголошено понад 4 тис. торгів на реалізацію понад 1 млн куб. м. лісоматеріалів.

Середнє зростання ціни за регіонами становило 2,12%.

У топ-5 лісгоспів-організаторів торгів за обсягом доходів увійшли: “Кам’янське лісове господарство” 5,138 млн грн, “Малинське лісове господарство” 4,119 млн грн,  “Маневицьке лісове господарство” 3,065 млн грн, “Коростенське лісомисливське господарство” 2,226 млн грн, “Народницьке спеціалізоване лісове господарство” 1,792 млн грн.

Прикарпаття заробило 2,6 мільйона від продажу необробленої деревини через аукціони “Прозорро.Продажі”

Зауважимо, що робота з лотами дуже важлива: чим краще та повніше буде висвітлена інформація про об’єкт, тим більшою буде конкуренція на онлайн аукціонах та, відповідно, вища ціна.

Наприклад, Коростенське лісогосподарство продало 1,075 куб. м лісоматеріалів. Завдяки правильно поданій інформації про лот була забезпечена висока конкуренція та збільшення мінімальної ціни на 16,47%.

Нагадаємо, що лоти, сформовані з деревини одного сортименту, однієї породи, одного класу якості, однотипних довжини та діаметрів ефективніше знаходять покупця, адже кожному покупцю деревина потрібна для визначених потреб і не всі готові придбавати лоти великих обсягів, що складаються із різних порід, класів якості чи розмірів.

До опису кожного лота слід додавати таблицю з його описанням. 

Як повідомлялось, 1 лютого 2020 року розпочався ініційований Міністерством енергетики та захисту довкілля експериментальний проект, у рамках якого вся необроблена деревина, заготовлена постійними лісокористувачами, продаватиметься тільки на прозорих електронних аукціонах.

Відповідно до постанови КМУ від 4.12.2019 №1178  виключення становить реалізація деревини для потреб національної безпеки та оборони, відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”, у випадках надзвичайних ситуацій, для потреб населення та фізичних осіб і згідно колективних договорів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні